دو سوم ورزشکاران اسکاتلندی از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند

دو سوم ورزشکاران اسکاتلندی از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند

سلامانه :یافته های تازه نشان داده اند، کمبود شدید نور خورشید در اسکاتلند سبب کاهش شدید ویتامین د بدن ورزشکاران شده است. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان بریتانیایی پی بردند، دو سوم قهرمانان ورزش اسكاتلند از کمبود ویتامین د و نرمی استخوان به دلیل نبود نور خورشید رنج می برند.


دکتر برایان واکر، مدیر مرکز انستیتو پزشکی ورزشی اسکاتلند در گلاسکو گفت:" پس از بررسی های گسترده به نتایج نگران کننده ای در مورد کمبود ویتامین د رسیدیم که نقش اساسی در مبارزه بدن با سرماخوردگی و عفونت ایفا می کند. "  


او افزود:" پس از این که مشخص شد بیش از 66 درصد ورزشکاران اسکاتلندی از کمبود شدید ویتامین د رنج می برند، مصرف مکمل ها خوراکی ویتامین د را به رژیم غذایی آنها اضافه کردیم. " 


گروه پزشکی تیم های ملی اسکاتلند پی برده علت ابتلاء تیم های ملی این کشور به اسهال و استفراغ در مسابقات کشورهای مشترک المنافع سال 2010 دهلی نو که سبب کسب ضعیف ترین نتایج تاریخ ورزش این کشور شد کمبود شدید ویتامین د بوده است. 


دکتر نیکلاس بوکسهارم، یکی از مدیران پزشکی کمیته ملی المپیک اسکاتلند گفت:" کمبود ویتامین د سبب تضعیف شدید سیستم ایمنی بدن شده و زمینه ابتلا به انواع عفونت ها را فراهم می کند. "


او افزود:" با توجه به برنامه تازه ای که طراحی شده میزان ویتامین ها و مواد معدنی بدن ورزشکاران اسکاتلند دو ماه یک بار به دقت اندازه گیری شده و در صورت کمبود این مواد به رژیم غذایی شان مکمل های خوراکی ویتامین و مواد معدنی اضافه خواهد شد. " 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.