آقایان! اگر می‌خواهید پدر شوید تلفن همراه را در جیب خود نگذارید

آقایان! اگر می‌خواهید پدر شوید تلفن همراه را در جیب خود نگذارید

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، اسپرم های مردانی که گوشی تلفن همراه در جیب شلوار می گذارند آسیب می بیند و احتمال بچه دار شدن شان کاهش می یابد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان، پس از تجزیه و تحلیل نتایج 10 مطالعه که درباره تاثیر گوشی های تلفن همراه بر باروری مردان انجام گرفته بود دریافتند، اسپرم های بیش از 50 تا 85 درصد مردانی که گوشی تلفن همراه در جیب شان می گذاشتند آسیب دیده و توانایی بارور کردن تخمک زن را ندارند.


پژوهشگران گفتند، اکثر بزرگسالان و بیش از 14 درصد زوج های طبقه متوسط و ثروتمند جهان با مشکلات باروری دست و پنجه نرم می کنند.


یافته های گذشته دانشمندان نشان داده بود، فرکانس های الکترومغناطیسی که از تلفن های همراه ساطع می شوند، قدرت باروری مردان را کاهش می دهند.


دکتر فیونا متئو، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه اکستر و سرپرست این مطالعه گفت:" با توجه به گستره وسیع استفاده از تلفن همراه باید تاثیرات مخرب زیست محیطی آن روشن شود. "  


او افزود:" یافته های ما نشان می دهند، قرار گرفتن در معرض فرکانس های الکترو مغناطیسی تلفن های همراه، کیفیت اسپرم ها و قدرت باروری مردان را به شدت کاهش می دهند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۱ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.