یك هشتم كودكان آمریكایی قربانی بد رفتاری می شوند

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، بیش از 12 درصد كودكان آمریكایی ضرب و شتم، بی اعتنایی، سوء استفاده عاطفی و جنسی را تجربه كرده اند

.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دكتر كریستوفر ویلدمن، استاد مدرسه پزشكی دانشگاه ییل و سرپرست این مطالعه گفت:" از هر 8 كودك آمریكایی یك نفر در فاصله میان تولد تا هجده سالگی بد رفتاری را تجربه خواهند كرد. "


او افزود:" در حالی كه میانگین آمار بی اعتنایی و بد رفتاری كردن مربوط به 25 سال گذشته است، ‌اما یافته های ما نشان داده اند آمار بی اعتنایی و بد رفتاری كردن بیش از 12 درصد است. "  


پ‍ژوهشگران اعلام كردند، دخترها بسیار بیشتر از پسرها قربانی بد رفتاری می شوند و از تعداد اندكی از آنها سوء استفاده جنسی می شود.   


دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل پرونده های پنج و نیم میلیون كودك كه بین سال های 2004 تا 2011 قربانی بدرفتاری شده اند، اعلام كردند كودكان وقتی به 18 سالگی می رسند بسیار بیشتر از سنین دیگر بدرفتاری،‌ بی اعتنایی، سوء استفاده عاطفی و جنسی را تجربه می كنند. 


استاد مدرسه پزشكی دانشگاه ییل ادامه داد:" بیش از 20 درصد كودكان سیاه پوست، 15 درصد كودكان سرخ پوست، 13 درصد كودكان سفید پوست و اسپانیایی تبار آمریكایی و 11 درصد كودكان آسیایی تبار آمریكایی كتك می خورند و قربانی بی اعتنایی عاطفی و جنسی می شوند. " 


با این وجود، كارشناسان باور دارند آمار كودكانی كه قربانی سوء استفاده عاطفی، ‌جنسی و ... می شوند، در مقایسه با 25 سال گذشته كاهش یافته است. 


نشانه های اثبات شده سوء استفاده عبارتند از: کبودی و سوختگی غیر قابل توجیح، بروز رفتارهای نامتناسب با سن مانند مكیدن انگشت، خیس کردن رختخواب و رفتارهای جنسی نامناسب، عدم مراقبت پزشكی و ‌دندان پزشكی كافی از کودکان، نوشیدن الكل و مصرف مواد مخدر .


دكتر ویلدمن گفت:" والدین، برای کاهش اضطراب و استرس كودكانی كه قربانی بد رفتاری شده اند باید به خواسته های معقول آنها توجه كنند تا احتمال بروز واكنش های بزهكارانه را كم كنند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.