كاهش عوارض جانبی شیمی درمانی با مصرف داروی تازه

سلامانه :یائسگی و ناباروری از عوارض جانبی است كه زنان جوان مبتلا به سرطان سینه كه شیمی درمانی می شوند، باید با آنها دست و پنجه نرم كنند.

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، یافته تازه دانشمندان مركز پزشكی دانشگاه شیكاگو  نشان می دهد، افزودن داروی گوزرلین به رژیم شیمی درمانی مبتلایان به سرطان سینه، ممكن است خطر بروز عوارض جانبی - ناباروری و یائسگی - را كاهش دهد.


نتیجه مطالعه پژوهشگران بر روی بیش 250 زن مبتلا به سرطان سینه كه داروی گوزرلین به رژیم شیمی درمانی شان اضافه شده بود نشان داد، 45 درصد زنانی که این دارو را دریافت کرده بودند، یائسگی زودرس شان متوقف شد و قدرت باروری شان افزایش یافت. 


به گزارش انجمن سرطان آمریكا، بیش از 232 هزار زن در سال جاری میلادی در ایالات متحده آمریكا به سرطان سینه مبتلا خواهند شد. 


در حالی كه خطر بروز سرطان سینه با بالا رفتن سن افزایش می یابد، اما از هر هشت زن كمتر از 45 سال یك نفر با این بیماری دست و پنجه نرم می كند. 
یكی از متداول ترین روش های درمانی سرطان سینه شیمی درمانی است. تغییر دوران قاعدگی در زنان جوانی كه شیمی درمانی می شوند متداول است كه سبب بروز یائسگی و پوكی استخوان می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.