کاهش احتمال ابتلا به چاقی با مصرف صبحانه همراه والدین

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، صبحانه و شام خوردن همراه با والدین، خطر ابتلا به چاقی را به شدت کاهش می دهد.   


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، کارشناسان اعلام کردند، والدینی که صبحانه و شام را همراه فرزندان شان می خورند، علاوه بر تحکیم ارکان خانواده، به بهبود تغذیه فرزندان کمک می کنند. 


نتایج بررسی تازه دانشمندان بر روی بیش از هشت هزار کودکی که در هشت کشور اروپایی زندگی می کردند، نشان داد، کودکانی که بیش از هفت بار در هفته همراه والدین شان صبحانه و شام می خورند، دست کم 40 درصد کمتر از کودکانی که سه بار در هفته چنین می کنند، به چاقی مبتلا خواهند شد. 


یافته تازه دانشمندان به خانواده های طبقه متوسط بریتانیا که ساعت های متمادی کار می کنند نشان می دهد، تنها غذا خوردن، لطمه بزرگی به جسم و روح فرزندان شان می زند.   


دکتر گاوین ساندکروک، استاد رشته فیزیولوژی بالینی مدرسه پزشکی دانشگاه اسکس گفت:" در حالی که غذا خوردن روزانه والدین و کودکان ایده آل است، اما انجام دادن گهگاه این کار نیز تاثیر مثبتی بر رابطه والدین و فرزندان می گذارد و احتمال ابتلا به چاقی کودکان کاهش می دهد. "  


یافته های دکتر ساندکروک و همکارانش نشان می دهند، بیش از یک سوم دانش آموزان بریتانیایی به علت صبحانه نخوردن در وعده ناهار پر خوری می کنند و چاق می شوند.  


استاد دانشگاه ساسکس گفت:" شام خوردن والدین و کودکان انسجام خانواده را افزایش داده و تمکین کودکان از قوانین وضع شده را افزایش می دهد. "  

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.