موردی از ابتلا به سندروم تنفسی کرونا در استان بوشهر مشاهده نشده است

سلامانه : معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون هیچ مورد ابتلا به بیماری سندروم تنفسی «کرونا» در استان بوشهر مشاهده نشده است.

 عبدالمحمد خواجه‌ئیان امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: علایم این بیماری هنوز ناشناخته است و دوره نهفتگی این بیماری حدود هفت روز است که از علایم اصلی این بیماری تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است.

وی اضافه کرد: هیچ درمان تایید شده‌ای برای بیماری کرونا شناخته نشده است و تنها، توصیه به حمایت تنفسی در بیمارستان در بیماران دارای مشکلات حاد تنفسی می‌تواند، چاره ساز باشد و در واقع مراکز پزشکی موارد حاد بیماری را فقط، درمان علامتی می‌کنند.

خواجه‌ئیان ادامه داد: نحوه انتقال بیماری از انسان به انسان، شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است و در مواردی اتفاق می‌افتد که افراد به مدت طولانی درفضای بسته در کنار بیمار باشند و احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود است.

وی با اشاره به مرگ و میر بالای این بیماری، گفت: همه اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در استان بوشهر انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: کلاس‌های آموزشی برای کسانی که به حج مشرف می‌شوند برگزار می‌‌شود و در زمان بازگشت نیز در صورت مشاهده موارد مشکوک، نمونه‌گیری و آزمایشات مورد نیاز انجام می‌شود.

لازم به ذکر است نخستین بار بیماری سندروم تنفسی کرونا در کشور عربستان سعودی شروع و در دیگر کشورها از جمله امارات متحده عربی و قطر مشاهده شد و به تازگی در ایران نیز سه نفر به این بیماری مبتلا شدند که منجربه فوت یک نفر از آنها شد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.