انجماد، ارزش تغذیه‌ای میوه را کم می‌کند؟

سلامانه :  افرادی که تمایل به فریزکردن حجم انبوهی از میوه‌ها در فصل‌های مختلف دارند، باید بدانند این کار فقط به‌صورت تفننی و برای تنوع دادن به موادغذایی‌ای است که می‌خوریم و انجام مكرر چنین کاری به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود...

میوه‌هایی که فریز می‌شوند، ارزش تغذیه‌ای خود را تا حد زیادی از دست می‌دهند. در بین ریزمغذی‌های مختلف، ویتامین C و B2، حساسیت بیشتری به سرما دارند و سریع‌تر از سایر ریزمغذی‌ها در اثر فریز کردن میوه‌ها و یخ‌زدایی از بین می‌روند. از طرف دیگر، ماهیت برخی از میوه‌ها هم به‌گونه‌ای است که فریزکردنشان علاوه بر از بین بردن ارزش تغذیه‌ای، تخریب بافت و طعم آنها را هم به دنبال دارد. به‌همین دلیل هم توصیه می‌شود تا زمانی که مجبور نشدید، میوه‌ها را نه خشک کنید و نه فریز. میوه‌های تازه، دارای بالاترین ارزش تغذیه‌ای هستند و این روزها هم ما به انواع مختلف میوه در فصل‌های مختلف سال دسترسی داریم.

اگر خودمان را به خوردن میوه‌های تازه در فصل خودشان عادت بدهیم، نیاز بدنمان به دریافت انواع ریزمغذی‌ها برطرف می‌شود. بد نیست اشاره‌ای هم به این نکته داشته باشیم که هرچه مدت زمان نگهداری از میوه‌ها در فریزر طولانی‌تر باشد، حجم بیشتری از ریزمغذی‌های خود را از دست خواهند داد. البته بیشترین حجم ریزمغذی‌های میوه‌های فریزشده، در زمان یخ‌زدایی‌شان از دست می‌رود.

منبع:هفته نامه سلامت


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.