موهای زاید ضخیم‌تر نمی‌شوند

موهای زاید ضخیم‌تر نمی‌شوند

یک متخصص پوست، مو و زیبایی عنوان کرد: این تصور که برخی از روش‌های رفع موهای زائد به ضخامت و میزان رویش موهای زاید تاثیر می‌گذارد به طور کلی نادرست است.

 

دکتر خلیل صداقت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: استفاده از تیغ، داروهای موبر، مومک، وکس و استفاده از دستگاههای "اپی‌ لیدی" در از بین بردن موهای زائد تفاوتی ایجاد نمی‌کند اما در هر کدام از این روش‌ها ملاحظاتی برای نتیجه‌گیری بهتر وجود دارد.

 

وی ادامه داد: استفاده از تیغ اگر در خلاف جهت رویش مو استفاده شود به بروز موهای زیرپوستی و لکه‌های سیاه بر روی پوست و همچنین التهاب پوستی منجر می‌شود اما اگر حرکت تیغ در جهت رویش مو باشد، تاثیر منفی ندارد.

 

این متخصص پوست و مو در ربطه با اپیلاسیون به وسیله موم، گفت: از بین بردن موهای زاید با استفاده از موم اگر به فاصله زمانی کوتاه باشد ممکن است باعث التهاب پوستی و ایجاد لک‌هایی در اطراف محل رویش مو باشد، اما این روش نیز جز در حالت دائمی آن به کاهش رویش کمکی نمی‌کند.

 

این متخصص پوست، مو و زیبایی افزود: اگر حالت کندن مو به صورت مکرر صورت بگیرد و با آسیب فولیکول مو همراه باشد احتمال کنده شدن قطعی مو و عدم رشد مجدد وجود دارد.

 

صداقت‌ پیشه استفاده از داروهای موبر را موثرترین راه برای رفع موهای زاید دانست و افزود: استفاده از کرم‌ها، اسپری و پودرهای موبرهمگی برای رفع موهای زاید مناسب است اما ژل‌های موبر به دلیل نداشتن چربی کارایی بیشتری دارد.

 

این متخصص به درمان لیزر برای رفع موهای زائد اشاره کرد و گفت: تنها راه قطعی از بین بردن موهای زاید استفاده از لیزر برای آسیب به پیازهای مو است که باید در جلسات متعدد و با تکرار فاصله زمانی یک تا 1.5 انجام شود.

دوشنبه  15/04/92   8:52

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.