مبارزه با چاقی در جنوب شرقی آسیا

مبارزه با چاقی در جنوب شرقی آسیا

سلامانه : چاقی یک مشکل همه گیر در دنیا شده و با توجه به تاثیری که در ابتلا به بیماری های گوناگون دارد، کم کردن وزن و حفظ وزن متعادل، بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «counselheal»، بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا گام های متعددی را برای جلوگیری از شیوع این مشکل برداشته اند.

نرخ چاقی در این کشورها پایین است اما بالا رفتن حقوق و سطح رفاه مردم به علاوه دسترسی بیشتر به فست فودهای غربی، می تواند کم کم چاقی را در جنوب شرق آسیا هم زیاد کند. به همین دلیل، سنگاپور، مالزی و تایلند برنامه های زیادی را برای مبارزه با چاقی ریخته اند.

برای نمونه، در سنگاپور، کم کردن کالری یکی از تاکتیک های اصلی است. مثلا در مدارس و محل های نگهداری کودکان، برنج قهوه ای که سالم تر است، جای برنج سفید را گرفته. در محل های عمومی هم علایمی نصب شده که مردم را تشویق می کند به جای آسانسور یا پله برقی، از پله های معمولی استفاده کنند.

در مالزی، دولت «ماه تغذیه درست مالزی» را راه انداخته که هدف آن، «تغذیه درست، حرکت بیشتر: با چاقی بجنگ» است. در تایلند هم فروش نوشابه در مدرسه های دولتی ممنوع شده. احتمالا روی شیرینی ها یا غذاهای با کالری زیاد هم مالیات گذاشته می شود تا مصرف شان کاهش پیدا کند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.