برگزاری نمایشگاه گروهی عکس «زندگی هدیه است»

برگزاری نمایشگاه گروهی عکس «زندگی هدیه است»

سلامانه :پسر نوجوان 16 ساله ای که باید در اوج فعالیت و جنب و جوش باشد، به دلیل بیماری مادرزادی ای که ریه هایش را درگیر کرده، نمی تواند از محدوده خانه خارج شود، چون شلنگ اکسیژن اش بیش از 5 یا 6 متر نیست...


دختر 17 ساله به دلیل نارسایی کلیوی هفته ای سه روز، هر بار 5 ساعت زیر دستگاه دیالیز می خوابد و از رفتن به مدرسه محروم است...


مرد جوان 30 ساله ای با داشتن دو فرزند کوچک، به خاطر ناراحتی قلبی از کار افتاده محسوب می شود و مجبور است وابسته به کپسول اکسیژن ماه ها و سالها منتظر نوبت عمل پیوند بماند...


زن جوان 26 ساله ای که تازه مادر شده، به خاطر بیماری ریوی ناشی از زایمان، در حسرت در آغوش کشیدن کودک خود می ماند و مدتی بعد می میرد...   
اینها شرح حال دردناک عزیزانی است که در نزدیکی ما زندگی می کنند، اما چون خانه نشین اند و دور از چشم، چون صدایشان به گوش کسی نمی رسد، چون خانواده هایشان درگیر تامین دارو، هزینه ها و مراقبت شبانه روزی از آنها هستند، تنها مانده اند. 


شاید رقم دقیقی از آمار بیماران نیازمند پیوند عضو وجود نداشته باشد اما بر اساس اطلاعات موجود بیش از بیست هزار بیمار نیازمند به عضو پیوندی در كشور زندگی می كنند و دردآور است كه بدانیم هفته ای 6 تا 10 نفر از این بیماران یا به دلیل نرسیدن به موقع دارو و اکسیژن و یا شدت گرفتن بیماری و نبودن عضو اهدایی برای پیوند، جان خود را از دست می دهند. 


این در حالی است که بیماری های ریوی و قلبی وکبدی منجر به پیوند، همچنان جزء بیماری های خاص به شمار نمی آیند که تحت پوشش بیمه ها و حمایت دولت باشند. در این میان گروهی از هنرمندان عکاس و فیلمساز، آستین همت بالا زده اند تا با برپایی نمایشگاه عکسی بتوانند بخشی از هزینه های داروها و اکسیژن مصرفی این بیماران را تامین نمایند. به امید اینکه چراغ امیدی را در دل این بیماران و خانواده هایشان روشن نگاه دارند. 


حمایتهای انسان دوستانه هنرمندانی چون مجید مجیدی، جواد نوروزبیگی، بیژن میرباقری و پریوش نظریه قابل تقدیر و ستایش است. این نمایشگاه با حضور هنرمندانی چون خانمها: بهار اصلانی، سمانه حجاران، شیوا خدابخش، مریم خوانساری، مهرنوش زمانی، آزیتا فلاح نژاد، مهسا قبایی، مینا قراخانلو، بهاره نوزادمقدم و آزاده نوزادمقدم و آقایان علی باقری، مجید برزگر، امیرحسین بیرجندی، کوروش پور بهزادی، مرتضی پورصمدی، مهدی جعفری، محسن جودی، مهدی دلخواسته، حسین سلامت، مولا شاهسواری، احمدرضا شجاعی، امیر عابدی، آرش صادقی، مصطفی قاهری، بیژن میرباقری، نقی نعمتی و آرش نوزادمقدم.  


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، این نمایشگاه با همکاری بیژن میرباقری، حسین سلامت، مهتاب قراخانلو و آزاده نوزادمقدم به عنوان گردآورندگان آثار و برگزارکنندگان و آرش نوزادمقدم به عنوان طراح هنری و تبلیغاتی نمایشگاه و با حضور آثارشان برپا گردیده است. 


كلیه عواید حاصل از فروش آثار صرف بیماران نیازمند پیوند عضو و بیماران پیوند شده خواهد شد. این نمایشگاه روز 31 اردیبهشت از ساعت 17 افتتاح می شود و تا روز 6 خرداد 93 (همه روزه از ساعت 12 الی 21) در كافه سینمای پردیس ملت و با حضور هنرمندان و سفیران اهدای عضو، اهالی سینما و موسیقی، ورزشكاران و سایر اقشار علاقمند به فعالیت های انسان دوستانه برگزار می گردد و بازدید از آن برای عموم آزاد است. 


بدین وسیله از علاقمندان  دعوت می نماییم با حضور صمیمانه خود، گرمی بخش دلهای دردمند بیماران پیوند عضو باشید.


 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.