سامانه اینترنتی نوبت دهی اهدای خون در تهران آغاز به کار کرد

سلامانه : سامانه نوبت دهی و ثبت نام اینترنتی اهدای خون در تهران آغاز به کار کرد.

 به گزارش ایرنا از سازمان انتقال خون ایران، این سامانه بمنظور جلوگیری از اتلاف وقت اهدا کنندگان و مدیریت بهتر اهدای خون، اکنون بصورت آزمایشی در دو مرکز خونگیری چیذر و نازی آباد راه اندازی شده است.

معاون فنی وفناوری های نوین سازمان انتقال خون ایران در این زمینه گفت: سازمان انتقال خون به کمک این طرح می تواند ضمن نوبت دهی متوازن به اهدا کنندگان خون، مانع اتلاف وقت و ازدحام مراجعان در مراکز اهدای خون شود.

«سیما ذوالفقاری» افزود: این طرح به مدت شش ماه بصورت آزمایشی به اجرا در می آید و پس از آن بررسی شده و ایرادات احتمالی رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: اهدا کننده با مراجعه به سایت www.ehda.ibto.ir می تواند روز و ساعت مراجعه را انتخاب کند و در وقت تعیین شده به مرکز خونگیری مراجعه کند.

معاون فنی وفناوری های نوین سازمان انتقال خون ایران این طرح را گامی در جهت رفاه و تکریم اهداکنندگان خون دانست و ادامه داد: این طرح توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت است که شرایط آموزش مجازی اهدا کننده را فراهم کرده و کیفیت مصاحبه با اهداکننده خون را بالا می برد و همزمان اهدای خون را متوازن می سازد.

ذوالفقاری تصریح کرد، این یک امکان برای اهدا کننده است و اجباری در آن نیست و افرادیکه به اینترنت دسترسی ندارند نیز می توانند مستقیم به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.