این بیماری روانی در هوای آلوده گریبانتان را می‌گیرد

سلامانه : یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های روانی عصر حاضر در اثر آلودگی هوا و در مناطق آلوده می‌تواند به شدت رشد کند و افراد زیادی به ویژه نوزادان را در گیر نماید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران هشدار می‌دهند آلودگی هوا می‌تواند سبب بروز تغییرات در مغز گردد و افراد را در معرض خطر ابتلا به اوتیسم و اسکیزوفرنی قرار دهد.

گفتنی است علاوه بر این دو بیماری آلودگی هوا بر مشکلات مربوط به حافظه و یادگیری بسیار مؤثر است.

 بررسی‌ها نشان می‌دهند، آلودگی هوا باعث بروز نوعی التهاب در مغز می‌گردد که در نهایت باعث مشکلات مغز و اعصاب در افراد و به ویژه در نوزادان می‌گردد.

 کارشناسان دانشگاه روچستر ایالات متحده که در این خصوص تحقیق کرده‌اند، نتایج آزمایش‌های خود را بر روی موش‌ها به اثبات رسانیده‌اند.

 پژوهشگران به ویژه اثرات آلودگی هوا را در مغز پسران بیشتر از مغز دختران اندازه‌گیری نموده‌اند و توضیح می‌دهند که این خود یکی از عواملی است که سبب 5 برابر بودن میزان ابتلای پسران به اوتیسم به نسبت دختران می‌شود.

کارشناسان اعتقاد دارند ذرات کربن موجود در آلودگی هوا به دلیل بسیار کوچک بودن می‌توانند به عمق ریه‌ها وارد شده از آنجا وارد جریان خون گردند.

 پژوهش‌ها نشان می‌دهند، کودکانی که در مناطق آلوده به دنیا می‌آیند سه برابر بیشتر از سایر کودکان در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.