حذف وعده شام موجب کاهش "ضریب هوشی" کودکان می‌شود

سلامانه : حذف وعده شام موجب کاهش ضریب هوشی، اختلال در ترشح غدد بدن و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی در کودکان می‌شود.

عباس مومن زاده، متخصص اطفال در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ضمن انتقاد از به کارگیری رژیم‌های غذایی غیر علمی برای کودکانی که دچار اضافه وزن هستند، گفت: به کارگیری رژیم‌های غذایی متداول برای کودکانی که دارای اضافه وزن هستند،‌به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، به ویژه رژیم‌های غذایی که در آن گوشت قرمز، چربی، نشاسته و... به طور کل حذف می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رژیم غذایی کودکان با هر وزنی که دارند، باید همچون سایر کودکان به صورت طبیعی اعمال گردد، خاطرنشان کرد: 50 درصد رژیم غذایی کودکان باید به نشاسته، 30 درصد به چربی و 20 درصد به پروتئین اختصاص داده شود.

مومن زاده در پایان با تاکید بر اینکه فعالیت ورزشی به ویژه دوچرخه سواری و طناب زدن باید جایگزین برخی مواد غذایی حذف شده برای کودکان دارای اضافه وزن شود، یاد آور شد: حذف وعده شام و یا جاگزین کردن میوه جات به جای مواد غذایی در شب، موجب کاهش ضریب هوشی،‌اختلال در ترشح غدد کودکان شده و احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی در آن‌ها افزایش خواهد داد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.