استفاده از مکمل‌ها نیازمند دانش و آگاهی است

سلامانه : در سال‌های اخیر تجویز و مصرف مکمل‌ها در گروه‌های سنی مختلف از جمله کودکان، سالمندان و ... از جایگاه و اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار شده است٬ اما لازم به ذکر است که استفاده از مکمل‌ها به دانش و آگاهی کافی در این زمینه نیاز دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دکتر جعفر میر فخرایی عضو شورای سیاست‌گذاری دومین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی دبیر انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی گفت: اگر موادغذایی متنوع درحد متعادل مصرف شوند، مواد مورد نیاز بدن از جمله ویتامین‌ها، موادمعدنی و ... تامین خواهدشد٬ اما متاسفانه به دلیل تغییر عادت‌ها و الگوهای غذایی بسیاری از افراد از کمبود ریز مغذی‌ها رنج می‌برند. از این‌ رو٬ اصلاح عادت ها و الگوهای غذایی مردم، غنی‌سازی‌ موادغذایی و همچنین استفاده از مکمل‌های غذایی و رژیمی از جمله استراتژی‌های جبران کمبود برخی از ریز مغذی‌ها است که در تمام کشورهای دنیا به کار گرفته می‌شوند.

وی ادامه داد: مصرف بی‌رویه و خودسرانه مکمل‌ها می‌تواند تاثیر منفی در پی داشته باشد. بر این اساس برگزاری همایش‌هایی در زمینه معرفی و بررسی علمی مکمل‌های غذایی و رژیمی که یکی از اهداف آن دستاوردهای روز دنیا است، می‌تواند گامی موثر در جهت ارتقای سطح دانش و سلامت جامعه محسوب شود.

دومین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی با نگاهی به تجویز و مصرف منطقی مکمل های ورزشی طی روزهای 28، 29 و 30 خرداد امسال توسط موسسه رسایش با همکاری و حمایت سندیکای تولید کنندگان مکمل‌های غذایی و رژیمی ایران، اتحادیه وارد کنندگان مکمل‌های غذایی، رژیمی، ویتامینی و گیاهی و انجمن متخصصین علوم دارویی ایران در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.