شنا لاغرتان نمی‌کند

سلامانه : با توجه به اینکه در آب وزن فرد کاهش می‌یابد میزان کالری مصرفی تغییر نمی‌کند.از این رو شنا به عنوان یک روش کاهش وزن مناسب نیست.

لیلا صدیقی‌پور متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ورزش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: راه رفتن در آب یا شنا صرفاً به عنوان یک روش کاهش وزن توصیه نمی‌شود.

وی ادامه داد: وزن فرد در آب کم‌تر است در نتیجه میزان کالری مصرفی کاهش پیدا نمی‌کند از این رو به عنوان یک ورزش در جهت کاهش وزن مناسب نیست.

صدیقی‌پور با اشاره به اینکه برای چربی‌سوزی باید ضربان قلب و تنفس را افزایش داد تأکید کرد:  راه رفتن در آب باید به صورت مرتب و منظم و همراه با رژیم غذایی باشد. 

وی گفت: راه رفتن در آب یا آب درمانی دارای مزایا و فوایدی از جمله درمان آرتروزهای کمر و زانو است همچنین در افرادی که نمی‌توانند پیاده‌روی در خشکی را داشته باشد می‌تواند جایگزین مناسبی باشد.

این متخصص با بیان اینکه میزان عمق آب باید در محدود‌ه قفسه سینه باشد تا فرد دچار آسیب نشود تصریح کرد: شنا حداقل 30دقیقه تا 1 ساعت در روز توصیه می‌شود و هر اندازه که شدت فعالیت افزایش یابد فرآیند چربی سوزی در بدن آغاز می‌شود و راه رفتن در آب به تنهایی موجب کاهش وزن نمی‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.