ارسال محموله غذایی به آوارگان کشور عراق از سوی کمیته امداد

سلامانه : معاون هماهنگ کننده امور بین الملل کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارسال نخستین محموله غذایی به آوارگان عراق خبر داد و گفت: در نخستین محموله غذایی60 هزار انواع کنسرو برای مهاجران و آوارگان عراقی به کشور عراق ارسال شد.

 به گزارش ایرنا،محمد محمدی فرد روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: با تثبیت اوضاع و فروکش کردن التهابات در این منطقه دومین محموله نیز از سوی کمیته امداد برای آوارگان عراقی ارسال خواهد شد.

این محموله ها بخاطر بحران هایی که طی ماه های اخیر در کشور عراق صورت گرفته است و به منظور کمک به آسیب دیدگان و در راستای حمایت های بشردوستانه صورت می گیرد 

وی در ادامه گفت:کمیته امداد در60 کشور دنیا نمایندگی دارد و سعی کردیم که از مجموعه ارتباطات خود براساس اتکا به منابع محلی بومی و همچنین توانمندسازی اقتصادی خانواده ها به ویژه از طریق حرفه آموزی و پرداخت وام های اشتغالزایی در حمایت از نیازمندان گام هایی اساسی برداریم .

این معاونت به منظور توانمندسازی افراد نیازمند در کشورهای مختلف اقدام به راه اندازی کارگاه های مختلف کرده است که از جمله آن می توان به 10 کارگاه فعال در رشته های مختلف فنی حرفه ای درکشور تاجیکستان، 60 کارگاه به افغانستان و 20 کارگاه نیز در کومور اشاره کرد.

وی ادامه داد:در کشور عراق نیز 25 هزار صندوق صدقات توزیع شد و طرح اکرام در افغانستان و در سومالی نیز طرح توزیع صدقات اجرا شد.

وی ادامه داد: همچنین در مواقع بحران نیز با اعلام فراخوان های ملی از ظرفیت مشارکت های مردمی برای کمک به مردم نیازمند بهره مند می شویم

معاون هماهنگ کننده امور بین الملل کمیته امداد در ادامه با اشاره به برگزاری همایش علمی رفتارهای حمایت گرانه در عصر جهانی شدن گفت: ضرورت تقویت ادبیات دیپلماسی حمایتگری در سطح بین الملل و تبیین ابعاد سازو کارهای بین المللی حمایت از محرومان و لزوم جهانی شدن ایده ها و رفتارهای حمایت گرایانه با نقش آفرینی بازیگران فراملی و درون ملی در دو مجموعه کمیته امداد و مرکز ملی مطالعات جهانی شدن وابسته به نهاد ریاست جمهوری برگزار می شوند که در همین راستا برنامه ریزی برای برگزاری این همایش صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این همایش ضمن آشناسازی اندیشمندان، صاحبنظران با مدل حمایت گری این نهاد، به تبیین ویژگی ها و ظرفیت های دنیای جهانی شده برای توانمندسازی محرومان و انتقال و تعادل تجربیات در زمینه حمایت گری اجتماعی در سطح بین الملل پرداخته می شود.

محمدی فرد ادامه داد: این همایش در چهار حوزه بنیادهای دینی، ابعاد اقتصادی، جنبه های اجتماعی فرهنگی و ابعاد سیاسی و حقوقی در نیمه دوم مهرماه سال جاری به صورت ملی در سالن همایش های غدیر مجتمع اداری فرهنگی ولایت کمیته امداد برگزار می شود.

وی در ادامه از اساتید و پژوهشگران دعوت کرد که اصل مقالات خود را تا پایان مردادماه به دبیرخانه این همایش به آدرس hemayat.igcd.ir ارسال کنند.

محمدی فرد گفت:مقالات برگزیده در کمیته علمی همایش در ویژه نامه مطالعات راهبردی جهانی شدن با درجه علمی پژوهشی در قالب کتاب منتشر می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.