آغاز بزرگ ترین مطالعه بشر بر روی زوال عقلی

سلامانه :دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه و در راستای سرعت بخشی به تحقیقات پزشکی ، دستور داد بزرگ ترین مطالعه جهان در زمینه زوال عقلی آغاز شود.

کامرون در کنفرانس زوال عقلی در لندن گفت :واقعیت این است که زوال عقلی اکنون سایه به سایه سرطان به عنوان یکی از دشمنان اصلی بشریت مطرح شده است.


مطالعه جدید محققان انگلیسی بر روی دو میلیون داوطلب در انگلیس انجام می گیرد که بالاتر از 50 سال دارند و در این بررسی از مطالعات شناختی ، تصویر برداری مغزی و بررسی های ژنتیکی برای روشن کردن دلایل و درمان های احتمالی آلزایمر و زوال عقلی استفاده می شود.


انگلیس در سال 2013 از ریاست خود بر گروه هشت استفاده کرد و خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی زوال عقلی شد که کارشناسان در آن ، در تلاشند راه حلی برای درمان این بیماری تا سال 2025 بیابند.


دولت انگلیس برای این بررسی و تحقیق علمی ، بالغ بر 113 میلیون دلار در سال 2015 هزینه می کند و در سال 2009 نیز 28 میلیون پوند هزینه کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، ‌با بالا رفتن سن و پیر شدن سلول ها، ترشح ماده شیمیایی سروتونین کاهش می یابد، بدین ترتیب ارتباط بین سلولی و انتقال اطلاعات دچار مشکل می شود.


این مشکل بیشتر از همه در بخش حافظه و خاطرات خود را نشان می دهد. 


خاطره ها ترکیبی هستند از یادآوری دیده ها و شنیده ها و احساسات که براى یاداوری آن ها مغز نیاز به برقراری یک ارتباط پیچیده سلولی بین همه بخش ها دارد. 


به همین علت با بالا رفتن سن و کم شدن ترشح سروتونین در مغز، خاطره ها کمرنگ یا فراموش می شوند.


در بیماری آلزایمر ترشح سروتونین به شدت کاهش می یابد اما این مسئله همیشه به علت پیر شدن سلول ها نیست. 


سکته مغزی که باعث از دست رفتن بخشی از سلول های مغز می شود یا شوک عاطفی پس از دست دادن عزیزی می توانند خطر ابتلا به آلزایمر افزایش دهند.


آلزایمر با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتی راه بازگشت به خانه را فراموش می کند. 


بیماری آلزایمر متاسفانه درمانی ندارد اما می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.