ترس از داروهای ضدافسردگی، خودکشی را زیادتر کرده

ترس از داروهای ضدافسردگی، خودکشی را زیادتر کرده

سلامانه :یک دهه پیش، دولت آمریکا درباره استفاده از داروهای ضدافسردگی هشدار داد و گفت این داروها می توانند فکر به خودکشی را در جوانان افزایش دهند. حالا 10 سال گذشته، اما چه اتفاقی افتاده؟

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «بوستون گلاب»، این امید وجود داشت که میزان خودکشی کاهش پیدا کند اما در 6 سال بعدی، تعداد خودکشی ها بین افراد 10 تا 29 ساله افزایش پیدا کرد، که این افزایش اگرچه ناچیز، اما پرمعنا بود؛ چون در این مدت در میزان استفاده از داروهای ضدافسردگی کاهش قابل توجهی دیده می شد.

محققان می گویند، بیماران و پزشکان از ترس داروهای ضدافسردگی، از درمان هایی که احتمالا مانع از خودکشی می شده اند، دوری کرده اند. کریستین لو، سرپرست این تحقیقات از دانشگاه هاروارد می گوید:«دکترها باید نه تنها خطر داروها را در نظر بگیرند، بلکه باید حواس شان به خطر مداوا نکردن هم باشد.»

پرفسور گرگوری فریتز از دانشگاه براون هم نتایج این تحقیق که در مجله «BMJ» منتشر شده را خوب توصیف می کند و می گوید:«این نشان می دهد، چیزی که از آن می ترسیدیم، عملا اتفاق افتاده.» محققان در دانشگاه هاروارد، برای رسیدن به این نتایج، اطلاعات بیمه ای 5/7 میلیون نفر را بین سال های 2000 تا 2010 بررسی کردند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.