عضلات شما با این ورزش نفس می‌کشد

سلامانه : حرکات کششی قبل از ورزش از احساس درد و سخت شدگی ماهیچه در روز بعد که به دلیل ساخته شدن اسید لاکتیک در ماهیچه می‌باشد، جلوگیری می‌کند.

داوود حسنی کارشناس طب ورزشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: حرکات کششی قبل از ورزش از احساس درد و سخت شدگی ماهیچه در روز بعد که به دلیل ساخته شدن اسید لاکتیک در ماهیچه‌ میباشد، جلوگیری می‌کند. حرکات کششی می‌تواند از گرفتگی عضلات نیز جلوگیری کند.
برخی از  عضلات مانند ماهیچه‌های پشت پا ( از زانو تا مچ پا) بیش از سایر ماهیچه‌ها دچار گرفتگی می‌شوند.

وی تصریح کرد: بدن به طور طبیعی در مقابل کشش‌های بیش از حد  واکنش نشان می‌دهد، از طریق انجام حرکات کششی فرد قادر می‌شود تا قابلیت انعطاف پذیری بدن خود را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. این امر سبب می شود تا تمام قسمت‌های یک ماهیچه به حرکت وا داشته شوند.

حسنی اذعان داشت: این کار برای ورزشکار‌ها بسیار مفید است، چرا که به دلیل خستگی و درهم پیچیدگی این امکان وجود دارد که ماهیچه‌ها احساس خستگی کرده و کل قسمت‌ها در تمرین‌ها فعالیت نکنند اما با کمک حرکات کششی گرفتگی عضلات به پایین ترین میزان خود می‌رسد.

وی در پایان اظهار داشت: حرکات کششی آرام و تکراری می‌تواند تا حد زیادی سبب پیشگیری از بروز بسیاری از آسیب‌های شدید شود، کشش باعث می‌شود که بافت‌های ماهیچه‌ای در امتداد یکدیگر قرار گرفته و فرآیند بهبودی تسریع پیدا کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.