رادیوتراپی، درمان اصلی سرطان های سر و گردن

سلامانه :یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی با بیان این که رادیوتراپی یکی از مدل های درمان سرطان بوده و طی نیم قرن اخیر در درمان بسیاری از سرطان ها جایگاه مهمی پیدا کرده است، می گوید: تکنیک های اخیر این شیوه در کل دنیا بهترین پروتکل های درمانی را برای بیماران ایرانی نیز فراهم کرده است.
دکتر علی یعقوبی جویباری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه،  می‌گوید: جایگاه رادیوتراپی آنقدر پراهمیت شده که در درمان قطعی  بسیاری از سرطان ها از ترکیب این شیوه و شیمی درمانی استفاده می کنیم. بعضی مواقع رادیوتراپی در کنار شیمی درمانی یک درمان علاج بخش صد در صد برای درمان سرطان های سر و گردن محسوب می شود و فرد بیمار را از مدل های درمانی سنگین مثل جراحی نجات می دهد.
این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی می افزاید: دانستن فواید این روش به بیمار کمک می کند تا بهترین روش درمانی را برای بیماری اش انتخاب کند. ما برای تایین پلان درمان رادیوتراپی بیمار را تحت شبیه سازی در شرایط درمان قرار می دهیم و بر اساس یافته هایی که در این روش وجود دارد، در اتاق طراحی درمان، نوع درمان را برای بیمار مشخص می کنیم. در این روش ارگان هایی که در معرض خطر هستند و نباید تحت اشعه قرار گیرند مشخص می شود.
دکتر یعقوبی جویباری با بیان این که دستگاه های جدید این امکان را برای پزشک فراهم کرده اند که بهترین دوز تجویز این روش را با اثربخش ترین و کم عارضه ترین حالت انتخاب کنند،  توضیح می دهد: عوارض رادیوتراپی در طی سالیان گذشته بسیار غیرقابل تحمل بود ولی سوختگی های بسیار شدید درجه سه و چهار با تکنیک های جدید و طراحی های دقیق عوارض را بسیار کاهش داده اند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.