مشکلات تنفسی و اختلالات خلقی، از عوارض جراحی غیر استاندارد بینی است

سلامانه :به گفته یک راینولوژیست عوارض جراحی های بینی به دو دسته تقسیم می شود. یک سری از این عوارض شامل عملکرد بینی و مشکلات تنفسی است. به طوری که بعد از جراحی تنفس از راه بینی به دلیل تنگ شدن مجراها ممکن نیست و فرد از راه دهان باید تنفس کند. 
دکتر محسن نراقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، می گوید: عوارض جراحی بینی بیشتر در کسانی دیده می شود که بینی شان کوچک شده است. بخصوص افرادی که ارتفاع بینی شان کم شده و یا سوراخ های بینی شان برش خورده است. به همین دلیل در روش های جدید به سوراخ های بینی دست زده نمی شود تا فرد مشکل تنفسی پیدا نکند. 
وی با بیان این که عوارض تنفسی کیفیت زندگی افراد را به شدت پایین می آورد به طوری که کارایی زندگی و خواب بیمار دچار اختلال می شود، توضیح می دهد: به غیر از اختلالات خلقی، صدای آن هم تودماغی می شود. بنابراین برش دادن پره های بینی کاری غلط است و امروزه ندرتا در موارد خاص و با احتیاطات لازم انجام می شود. 
دکتر نراقی همچنین خاطرنشان می کند: دسته دوم عوارض شامل عوارض زیبایی می شود. اکثرا این عوارض مجددا به دلیل بیش از حد کوچک شدن بینی و برداشتن غیرطبیعی بافت های آن ایجاد می شود. به این صورت که بینی افراد حالت مصنوعی پیدا می کند و هیچ تناسبی با صورت ندارد. به طوری که چهره قبل از عمل آنها خیلی زیباتر است. چشم های این افراد حالت بدی پیدا می کند و خیلی اوقات فرورفتگی های زیادی از دو طرف نوک بینی پیدا می کنند چون عضروف های این ناحیه بیش از حد برداشته شده است. از نیم رخ، بینی این افراد قوس غیرطبیعی دارد و چهره آنها را زشت می کند. به طوری که اگر بینی قوز داشته باشد، بهتر از این قوس است. 
وی با بیان این که بهترین جراحی این است که بعد از آن، هیچ کس متوجه عمل نشود، می گوید: حفظ تناسب هم خیلی اهمیت دارد و امروزه در روشهای جدید جراحی پلاستیک بینی، به جای کوچک کردن بیش از حد بینی، عامل تناسب را در نظر می گیرند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.