وزیر بهداشت در اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور:

مقیمی پزشکان در بیمارستان‌های دولتی نیاز به سیاست‌های تشویقی دارد

مقیمی پزشکان در بیمارستان‌های دولتی نیاز به سیاست‌های تشویقی دارد

سلامانه :دکتر سید حسن هاشمی با تاکید بر نقش مدیریت و نظارت بر روند اقدامات در حوزه بهداشت و درمان، توضیح داد: مردم همگی شاکر و قدرشناس هستند و به ما دلگرمی می دهند ولی باید بدانیم که بستر بهداشت و درمان نیاز به مدیریت افراد پخته و صبور برای بهبود شرایط موجود دارد. 


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، وزیر بهداشت گفت: اعتباربخشی ها باید حتما مورد تایید بخش خصوصی هم باشد. البته نمی گوییم که باید حاکمیت را به بخش خصوصی بدهیم ولی نباید این بخش را مقابل خودمان ببینیم چون خیلی از مدیران بخش خصوصی سبقه خوبی دارند و همراه ما هستند. 


وی ادامه داد: مقیمی پزشکان در بیمارستان های دولتی حرکت خوبی است ولی در این زمینه هیچ اجباری برای ترک مطب ها وجود ندارد. مقیمی پزشکان باید به تدریج و همراه با سیاست های تشویقی اتفاق بیفتد و باید در این زمینه به تفاهماتی رسید.


وی با اشاره به این که در مورد Kجراحی که قرار بود اول تیر تایین تکلیف گردد، به زودی با بازنگری کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات پزشکی تصمیم گیری می شود، افزود: امیدواریم بتوانیم تا آخر امسال تمام دریافت های غیر قانونی را جمع کنیم چون این حرکت خدمت بزرگی به جامعه پزشکی که قاطبه آنها شریف و خدوم هستند، محسوب می شود. 


دکتر هاشمی با بیان این که جامعه پرستاری هیچ تفاوتی با جامعه پزشکی ندارد، گفت: نباید این تصور در جامعه پرستاری ایجاد شود که وزارت بهداشت پزشک محور است. ضمن این که لازم است در ارتباط با پرستاران و مابقی گروه های پزشکی چند کانال ارتباطی از طریق معاونان درمان دانشگاه ها ایجاد شود. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.