معاون درمان وزارت بهداشت:

طرح تحول سلامت عدالت نسبی در ارائه خدمات پزشکی را ایجاد کرده است

سلامانه :به گفته دکتر محمد حاجی آقاجانی در دو روز برگزاری اجلاس معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بحث طرح تحول نظام سلامت و سایر فعالیت هایی که در عرصه ارائه خدمات درمانی در کشور در حال انجام است، مورد بررسی قرار گرفت. 


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دستاوردهای مهمی که این طرح در سطح کشور داشته در این اجلاس مورد بررسی قرار گرفت و شاخص ها و نقاط قوت و قابل بهبود نقاط طرح توسط معاونان درمان سراسر کشور بررسی شد. همچنین راهکارهای بسیار خوبی برای ارتقاء این طرح پیشنهاد گردید.


وی افزود: در مورد بحث منابع مالی، نیروهای شاغل در بیمارستان ها، جذب نیروی انسانی و رفع کمبودها نیز بررسی هایی انجام شد. همه معاونان درمان ابراز کردند اجرای این طرح توانسته آرامشی را برای مردم در سطح استان ها ایجاد کند. همچنین پرداخت های بیماران به نحو چشمگیری در بخش های بستری کاهش یافته است.


دکتر آقاجانی با بیان این که دسترسی مردم به خدمات درمانی بهتر شده و عدالت نسبی در ارائه خدمات فراهم گردیده است.، توضیح داد: زایمان طبیعی در این طرح مورد استقبال مردم واقع شده و توانستیم موارد زایمان طبیعی را افزایش دهیم. همچنین نسبت سزارین به زایمان طبیعی در حال تغییر است و در برنامه ارتقاء کیفیت هتلینگ وضعیت خدمات دهی در بیمارستان ها به مرور بهتر می شود. 


وی گفت: بیماران برای خرید داروها و لوازم مصرفی خیلی کمتر به خارج از بیمارستان ها مراجعه می کنند. به مرور لیست دارو و  تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها کامل می شود و هر روز شاهد بلوغ در اجرای این طرح در بیمارستان ها هستیم. 


دکتر آقاجانی اذعان کرد: شش برنامه در حوزه درمان در طرح تحول نظام سلامت اجرایی شده و البته تکمیل این برنامه ها نیاز به گذشت زمان دارد. بحث استقرار امداد هوایی در کشور  نیز از فعالیت هایی است که در چند روز آینده در 16 پایگاه امداد هوایی در کشور آغاز خواهد شد. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.