احتمال افزایش آمار خودکشی نوجوانان با استفاده از داروهای ضد افسردگی

سلامانه :یافته های تازه دانشمندان آمریکایی نشان می دهند، ممکن است آمار خودکشی نوجوانان و جوانان با استفاده از داروهای ضد افسردگی تجویز شده افزایش یابد. 
به گزارش سلامانه به نقل از بی بی سی، پژوهشگران مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد اعلام کردند، رابطه مستقیمی میان افزایش خرید داروهای ضد افسردگی تجویز شده توسط پزشکان و خودکشی نوجوانان و جوانان بریتانیایی وجود دارد.  
سازمان غذا و داروی آمریکا، در آغاز سال 2003، پس از افزایش نگران کننده آمار خودکشی توسط داروهای ضد افسردگی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، در تاثیر درمانی داروهای ضد افسردگی اغراق و زیاده روی شده است. 
محققان آمریکایی پس از مطالعه بر روی بیش از دو و نیم میلیون نوجوان و جوان بین سال های 2000 تا 2010 دریافتند آمار خودکشی آنها با استفاده از داروهای ضد افسردگی بیش از 34 درصد افزایش یافته است.  
پروفسور استیون سومرای، استاد روان پزشکی دانشگاه هاروارد و سرپرست این مطالعه گفت:" داروهای ضد افسردگی شفا بخش هستند، اما اغراق و بزرگ نمایی در نشان دادن توانایی های درمانی این داروها، آنها را به ابزاری مرگبار بدل کرده است. " 
پروفسور کیت هاوتون، مدیر مرکز پژوهش های خودکشی دانشگاه آکسفورد گفت:" نتایج این مطالعه اهمیت زیادی دارد و می توان از آن آموخت. "
او خاطر نشان کرد:" یکی از موثرترین آموزه های این تحقیق آن است که در ارائه اطلاعات دارویی باید محتاطانه رفتار و از بزرگنمایی و اغراق پرهیز کرد. " 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.