بزرگترین مصرف کنندگان دخانیات جهان را بشناسید

سلامانه :قانون منع مصرف دخانیات در اماکن عمومی، در اکثر کشورهای جهان اجرا می شود، اما شهروندان برخی از کشورها بدون توجه به عوارض هولناک استعمال مصرف محصولات دخانی، سالانه بیش از دو هزار نخ سیگار دود می کنند.  
رتبه ششم، مونته نگرو: 2157 نخ سیگار در سال
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در کشور مونته نگرو، قوانین سختگیرانه ای برای منع استعمال دخانیات در اماکن عمومی سرپوشیده اجرا می شود. اما شهروندان این کشور در اماکن سر باز سالانه بیش از دو هزار و صد نخ سیگار دود می کنند. 
رتبه پنجم، بلاروس: 2266 نخ سیگار در سال
مقامات وزارت بهداشت بلاروس نظارت ویژه و سختگیرانه ای بر بازار دخانیات اعمال می کنند. قانون محدود کننده عرضه دخانیات در سال 2012 در مجلس این کشور تصویب و مصرف سیگار را در 33 میلیارد نخ محدود کرد. 
رتبه چهارم، بوسنی و هرزگوین: 2278 نخ سیگار در سال
گفته می شود، کشورهای حوزه بالکان، بیشترین آمار دود کردن سیگار را به خود اختصاص داده اند. تصویب و اجرای قوانین نوین منع دود کردن سیگار در اماکن عمومی بوسنی و هرزگوین، تاثیری بر روند مصرف دخانیات شهروندان این کشور نگذاشته است و آنها را در رتبه هشتم بیشترین مصرف کنندگان سیگار جهان قرار داده است. 
رتبه سوم، اسلونی: 2369 نخ سیگار در سال
در کشور اسلونی، دود کردن سیگار در اکثر اماکن عمومی ممنوع است. بر اساس آمار سال 2012 وزارت بهداشت این کشور، تعداد سیگاری های اسلوانیایی کاهش یافته ولی باز سیگاری ها سالانه بیش از دو هزار و سیصد نخ سیگار دود می کنند.  
رتبه دوم، روسیه: 2786 نخ سیگار در سال
تا چند سال پیش، روسیه از آن دسته کشورهایی بود که مصرف دخانیات تقریبا در همه جا امکان پذیر بود. مجلس دومای روسیه در سال 2013 میلادی مصرف دخانیات در برخی از اماکن عمومی را ممنوع کرد. اکنون دود کردن سیگار در کافه و رستوران ها نیز ممنوع شده است. 
رتبه اول، صربستان: 2869 سیگار در سال
در کشور صربستان می توان در هر جا و مکانی سیگار دود کرد. همه اماکن این کشور به دو بخش سیگاری ها و غیر سیگاری ها تقسیم شده و خاطیانی که به حریم های مشخص شده تجاوز کنند جریمه خواهند شد. سیگاری های این کشور سالانه بیش از دو هزار و هشتصد نخ سیگار دود می کنند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.