آشنایی با روش های تسکین دردهای فیبرومیالژیا

سلامانه :در آمریکا از هر 50 نفر، یک نفر از دردهای مزمن فیبرومیالژیا رنج می برد. به دلیل نبود هیچ گونه درمان قطعی و یا ناشناخته بودن علت این بیماری، تلاش برای معالجه این بیماری ادامه دارد. بسیاری از افراد از روش های طبیعی برای درمان فیبرومیالژیا از روش های زیر استفاده می کنند. 
ویتامین D، به عنوان درمانی برای فیبرومیالژیا
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، طبق تحقیقات انجام شده، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا از کمبود ویتامین د و منیزیم رنج می برند. ویتامین د، روی اعصاب و عملکرد ماهیچه ها تاثیر مثبت می گذارد و کمبود این ویتامین سبب تشدید دردهای مزمن و فیبرومیالژیا می شود. نتایج آزمایش کوچکی در سال 2011 نشان داد مصرف ویتامین د، پس از 8 هفته توانسته دردهای 30 زن مبتلا به این بیماری را تسکین دهد. 
درمان با استفاده از طب سوزنی
طب سوزنی یکی از قدیمی ترین روش ها برای تسکین دردهای مزمن است. نتایج تحقیقات نشان می دهند طب سوزنی همراه با پالس های الکتریکی می تواند در درمان فیبرومیالژیا مؤثر باشد. 
آدنوزیل برای فیبرومیالژیا
آدنوزیل مسکنی طبیعی است که در کل بدن و طی پروسه های مختلف، ترشح می شود. نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهند استفاده از این مسکن می تواند نشانه های فیبرومیالژیا، از قبیل خستگی مفرط و خشکی بدن را بهبود بخشد. 
کپسایسین
کپسایسین از فلفل گرفته می شود و نوعی مسکن طبیعی به شمار می رود. ماده ای فعال که در لوسیون ها و اسپری ها نیز یافت می شود. وقتی به قسمت دردناک بدن زده می شود، بدن را به  ترشح ماده ای شیمیایی به نام P تحریک می کند. وقتی این ماده ترشح شد احساس درد کاهش می یابد. کپسایسین به عنوان مسکن در بیماری هایی از قبیل دیابت، سرطان و میگرن استفاده می شود و می تواند شدت دردهای فیبرومیالژیا را درمان کند.
بیوفیدبک
بیوفیدبک نوعی روان درمانی است که ذهن انسان را تقویت می کند و به شما یاد می دهد تا درد را کنترل کرده و بر آن غلبه کنید. این فیدبک ممکن است به طریق کشش عضلانی، دمای پوست و یا کنترل نوار مغزی بدست آید. بیوفیدبک می تواند مکمل بسیار مفیدی در شرایط دردناک برای دیگر روش های درمانی باشد. البته برای اثبات مفید بودن این روش، نیز هنوز مطالعات کافی ارائه نشده است.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.