دکتر ایرج خسرونیا، رییس جامعه متخصصان داخلی ایران در گفتگو با سلامانه:

افزایش دستمزد پزشکان، رغبت آنها برای خدمت در مناطق محروم را زیاد می کند

افزایش دستمزد پزشکان، رغبت آنها برای خدمت در مناطق محروم را زیاد می کند

سلامانه :رییس جامعه متخصصان داخلی ایران گفت: طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت با هدف ایجاد انقلابی در مراکز دولتی تحت پوشش وزارت بهداشت آغاز شده و بودجه کافی برای اجرای این طرح پیش بینی شده است. 


دکتر ایرج خسرو نیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، با اشاره به این که با اجرای این طرح هزینه بیماران در بخش های بستری به ده درصد رسیده و البته از طریق بیمه روستایی می توان تنها 5 درصد هزینه ها را پرداخت کرد، توضیح داد: ضمن این که در مراکز دولتی تحت پوشش وزارت بهداشت زایمان طبیعی نیز رایگان شده و قرار است.


دکتر خسرونیا تاکید کرد: البته میزان خدمات دهی پزشکان و پرستاران به دلیل افزایش تعداد بیماران بعد از اجرای طرح، بسیار افزایش یافته و اگرچه این قشر از اجرای طرح تحول نظام سلامت بسیار راضی هستند ولی انتظار دارند به میزان افزایش میزان خدمتشان، حقوق و کارانه مکفی نیز دریافت کنند. امیدواریم بودجه های ماه ها و سال آینده نیز تامین شود. 


وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مناطق محروم از وجود پزشکانی بهره می برند که اگرچه حقوقشان نسبت به پزشکان پایتخت بیشتر است، ولی کفاف نیازهای آنها را نمی دهد. امیدواریم با اجرای بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم که در راستای طرح تحول سلامت صورت می گیرد، میزان حقوق مکفی برای پزشکان نیز در نظر گرفته شود تا میل و رغبت آنها برای ماندگار شدن در مناطق محروم نیز بیشتر گردد. 


به گفته رییس جامعه متخصصان داخلی ایران در حال حاضر تقریبا هشت میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می کنند که از کوچکترین امکانات بهداشتی برخوردار نیستند و لازم است ضمن گسترش مراکز بهداشتی در این مناطق، با افزایش حقوق پزشکان، آنها را نیز تشویق به ماندگاری و ارائه خدمت در این مراکز کرد. 


وی افزود: جامعه پزشکی بسیار به اجرای همیشگی این طرح امیدوار است و از عملکرد وزارت بهداشت در این زمینه اعلام رضایت می کنند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.