دکتر محمد حاجی آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت:

بیمارستان هایی که از حیث استاندارد هتلینگ عقب تر هستند، منابع بیشتری را جذب می کنند

سلامانه :به گفته معاون درمان وزرات بهداشت هدف ما از اجرای بسته هتلینگ طرح تحول نظام سلامت، رساندن بیمارستان ها به حداقل استاندارهای سه ستاره در سطح کشور است.


دکتر محمد حاجی آقاجانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه تصریح کرد: در این صورت است که بیماران می توانند شاهد عدالتی در دسترسی به خدمات و امکانات بیمارستانی باشند. 


به گفته معاون درمان وزارت بهداشت در این راستا بیمارستان هایی که از حیث استاندارد هتلینگ عقب تر هستند، طبیعتا منابع بیشتری را جذب خواهند کرد. 


وی با اشاره به این که قرار است وضعیت بیمارستان ها به سطح یکسان برسد، خاطرنشان کرد: انتظار است که با حضور کارشناسان در بیمارستان ها جهت بررسی نحوه اجرای بسته های خدمتی طرح تحول سلامت، نقشه راهی برای بیمارستان در نظر گرفته شود. این نقشه راه بسیار اهمیت دارد. کارشناسان این حوزه با مراجعه به بیمارستان ها کمک جدی به مدیریت بیمارستان خواهد کرد.


دکتر آقاجانی ادامه داد: در راستای اجرای بسته هتلینگ منابعی در اختیار بیمارستان ها قرار داده شده است و جدولی شامل 7 برنامه به بیمارستان ها ابلاغ گردیده است.

وی با اشاره به این که از این به بعد چهره ای از بیمارستان ها باید نشان داده شود که در شان بیماران و مردم ایران باشد، توضیح داد: حضور پزشکان متخصص در بیمارستانهای دولتی بصورت شبانه روزی، متناسب سازی تعرفه ویزیت پزشکان در بخشهای دولتی و خصوصی، تکمیل اورژانس هوایی و بسته حمایتی ویژه بیماران خاص و صعب العلاج، از دیگر بسته هایی است که در ادامه اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت آغاز خواهند شد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.