۳۰ تا ۵۰ درصد مردم ضعف استخوانی دارند

سلامانه : بر اساس نتایج مطالعات، حدود 30 تا 40 درصد مردان و 40 تا 50 درصد زنان در سنین بالای 50 سال، ضعف استخوانی دارند.

پیمان عزیز‌محمدی فوق تخصص غدد و متابولیسم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  افزود: ضعف استخوانی مشکلی مهم و شایع است که می‌تواند به آسیب‌ها و شکستگی‌های استخوانی شدیدی منجر شود.

وی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به پوکی استخوان و ضعف استخوانی در جامعه افزایش یافته است، تصریح کرد: براساس نتایج مطالعات، حدود 30 تا 40 درصد مردان و 40 تا 50 درصد زنان در سنین بالای 50 سال، ضعف استخوانی دارند.

عزیز‌محمدی یادآور شد: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان به پوکی استخوان و ضعف استخوانی در سنین قبل از 50 سالگی بوده‌ایم که این امر روند آسیب‌های استخوانی در بین افراد با سنین پائین به ویژه جوانان را افزایش داده است.

وی گفت: سالانه میلیلاردها تومان در کشورمان صرف بیماری‌ها و آسیب‌های استخوانی می‌شود که دلیل درصد بالایی از این آسیب‌ها، ضغف استخوان‌ها و ابتلا به پوکی استخوان است.

عزیز‌محمدی خاطرنشان کرد: مصرف ناچیز شیر و فرآورده‌های لبنی، عامل مهم پوکی استخوان است که به ویژه در سنین بعد از 50 سالگی، بیشتر نمایان می‌شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.