دكتر سیدموسی طباطبایی، رئیس اداره هماهنگی بیمه وزارت بهداشت:

مهمترین شاخص تحول نظام سلامت، بهبود کیفیت خدمات است

سلامانه :رییس اداره هماهنگی بیمه وزارت بهداشت با اشاره به این که به ازای منابعی كه در اختیار نظام سلامت قرار می‌گیرد، شاخص‌های تحول سلامت نیز بهبود خواهد یافت، گفت: مهمترین این شاخص ها بهبود کیفیت خدمات است. 


به گفته دکتر سید موسی طباطبایی علاوه بر بهبود کیفیت خدمات، یکی از شاخص های سلامت این است که مردم در حین دریافت خدمات دچار فقر نشوند. ما به عنوان پاسخگو این اطمینان را به مردم می‌دهیم كه با اجرای طرح تحول نظام سلامت كاهش پرداخت از جیب اتفاق بیفتد. یعنی اگر قبلاً برای دریافت یك خدمتی مثل جراحی ضروری داخلی شكم، بیمار دچار فقر می شد، عدد پرداختی قطعا به نصف خواهد رسید.


 وی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، ادامه داد: در این مورد باید بگویم یکی از مهمترین اهداف، تهیه دفترچه بیمه برای اقشار محروم جامعه است. در واقع همه مردم جامعه باید دارای دفترچه بیمه باشند. به طوری که در برنامه پنجم توسعه به بیمه همگانی اجباری تاکید شده ولی به دلیل نداشتن منابع این قانون تا به حال اجرا نشده است. 


رییس اداره هماهنگی بیمه وزارت بهداشت با اشاره به این که امیدواریم با تولیت وزارت بهداشت و بهبود منابع، آمار رسمی جمعیت فاقد پوشش بیمه، به کمتر از نصف آماری برسد که در حال حاضر وجود دارد، خاطرنشان کرد: البته با منابعی که در حال حاضر در اختیار داریم، ممكن است بعضی شاخص های سلامت تا چند درصد و بعضی دیگر تا 50 درصد بهبود یابند. 


دکتر طباطبایی توضیح داد: حتی ممکن است اصلا نتوانیم با منابعمان برخی از شاخص ها را اصلاح کنیم. با این منابع ممكن است شهرهای با جمعیت بسیار بالا، نتوانند از خیلی از خدمات استفاده كنند. واقعیت را با مردم در میان گذاشتن خیلی بهتر از دادن وعده های بدون عمل است. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.