روزه بگیرید تا چربی خونتان متعادل شود

سلامانه : تحقیقات نشان داده است که روزه گرفتن برای مبتلایان به چربی خون بالا بسیار مفید است و میزان چربیهای نامطلوب موجود در خون را تنظیم می كند و موجب افزایش میزان چربی های مفید خون می شود.

زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص اثرات مفید روزه بر سلامتی بدن گفت:مطالعات متعدد نقش موثر روزه داری را در بهبود بیماری‌های مختلف نشان داده اند. در اغلــب بیماریهائی كه عادات غلط غذایی، چاقی و افزایش وزن در بروز آنها دخالت دارند، روزه داری مفید است. همچنین روزه گرفتن برای مبتلایان به چربی خون بالا بسیار مفید است و میزان چربیهای نامطلوب موجود در خون را تنظیم می كند و موجب افزایش میزان چربی های مفید خون می شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود افراد روزه دار همانند زمانی كه روزه دار نیستند سه وعده غذا بخورند كه این وعده ها شامل افطار، شام و سحر است .در واقع خیلی ها فکر می کنند هنگام سحر باید غذاهای پرچربی و پرکالری بخورند که در طول روز احساس گرسنگی نکنند.

عبدالهی با بیان اینکه بد نیست بدانید مصرف موادغذایی پرچربی بخصوص در هوای گرم موجب تشنگی شدید و كم آبی بدن می شود، عنوان کرد: در وعده سحری از غذای کم چرب مواد غذایی پرفیبرمثل میوه ها و سبزی ها استفاده کنید که منبع سرشاری از فیبر هستند. مواد غذایی پر فیبر آب زیادی در خود جذب می کنند و بدن می تواند آن را به آهستگی جذب کند و احساس تشنگی دیرتر عارض می شود.

وی تصریح کرد: مصرف آب به مقدار زیاد در وعده سحری و مخصوصا بین غذا توصیه نمی شود، چون موجب رقیق شدن شیره معده و آنریمهای گوارشی شده و روند هضم غذا مختل می شود.

همچنین از نوشیدن بیش از اندازه چای در وعده سحری اجتناب نمائید چون چای باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمك های معدنی كه بدن شما در طول روز به آن احتیاج دارد، می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.