کمک به بیماران دیابتی با داروی سرطان

کمک به بیماران دیابتی با داروی سرطان

پزشکان آمریکایی در یک مطالعه جدید نقش نوعی داروی سرطان را در درمان دیابت بررسی کردند.

 

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروهی از پزشکان آمریکایی در این مطالعه اظهار داشتند: نوعی داروی سرطان که استفاده از آن در حال حاضر برای بیماران سرطانی تایید شده می‌تواند برای درمان بیماران دیابتی نیز موثر باشد.

 

در این بررسی که روی تعدادی موش آزمایشگاهی انجام گرفت، مسیر مولکولی دخیل در بروز دیابت شناسایی شده و معلوم شد که داروی «افلیبرسپت» با نام تجاری «اِیلیا» می‌تواند این مسیر مولکولی را تنظیم کند.

 

داروی افلیبرسپت که در حال حاضر برای درمان سرطان‌های روده و راست‌روده تایید شده، مانع از رشد عروق خونی تغذیه‌کننده تومورها شده و در نتیجه تومورها را از اکسیژن محروم می‌کند.

 

«کالوین کیو» از دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد گفت: در بررسی‌های آزمایشگاهی که روی موش‌ها انجام شد، دریافتیم داروی افلیبرسپت که برای درمان بیماران سرطانی استفاده می‌شود، تاثیرات مثبتی روی موش‌های مبتلا به دیابت داشته و احتمالا می‌تواند برای بیماران دیابتی نیز موثر باشد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، کیو همچنین اظهار داشت: بررسی‌های بیشتری لازم است تا نتایج مطالعات اخیر روی موش‌ها را بتوانیم روی نمونه‌های انسانی نیز تایید کنیم.

سه شنبه   26/06/92    11:01

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.