طب سوزنی، عامل بهبود عملکرد دستگاه ایمنی بدن

طب سوزنی، عامل بهبود عملکرد دستگاه ایمنی بدن

طب سوزنی شاخه‌ای از طب چین است که بیش از سه هزار سال قدمت دارد. در طب سوزنی، سوزن­‌های مخصوص بسیار نازکی را در نقاط خاصی از بدن قرار می‌­دهند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، طب سنتی قدمت بیش از سه هزار سال دارد که به توصیف و بررسی آن‌دسته ازسیستم‌ها و دانش‌های پزشکی می‌پردازد که درطی سده‌های پیشین و قبل از دوران طب مدرن در جوامع گوناگون بشری بوجود آمده است. در واقع طب سنتی تنها روش درمانی است که بر پایه مزاج شناسی استوار ­است.

این کار برای بازگرداندان تعادل و سلامت بدن انجام می­‌شود. در حقیقت بدن انسان مکانیزم­‌های خود تنظیم شونده­‌ای دارد که می­‌تواند تعادل را حفظ کند، هم‌چنین طب سوزنی به طور قابل توجهی می­‌تواند روی این سیستم تاثیر بگذارد.

طب سوزنی علاوه بر کاهش شدت کمردرد بیمار باعث بهبود دیگر ناتوانی‌های ناشی از کمر درد نیز می‌شود و از این رو باعث بهتر شدن کیفیت زندگی بیمار می‌شود.

 

پژوهش­‌های انجام شده نشان می­‌دهند­ که سوزن­‌ها با تحریک سیستم عصبی­، باعث شروع یک سری واکنش­‌های نرواندوکرین می­‌شوند وبعد مواد شیمیایی آزاد شده که به برقراری یک تعادل بیوشیمیایی کمک می­‌کند.

همه سیستم­‌های بدن اعم از سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک، سیستم عصبی مرکزی‌، سیستم ایمنی و سیستم غدد درون ریز طی انجام طب سوزنی تحت تاثیر قرار می­‌گیرند و این امر باعث کاهش درد، کاهش علائم و بهبود بیماری می­‌شود.

 

رفع کمردرد و دردهای سیاتیکی در طب سنتی

 

یکی از شهروندان بیرجندی در گفت و گو با ایسنا گفت: 8ماه قبل به علت درد شدید کمر و گرفتن رگ‌های پا و عضلات مراجعه کردم، درد به حدی بود که داروهای مسکن و نیز پره‌گابالین نیز روی من کم اثر بوده و به این علت به مصرف ترامادول روزانه بود­، البته هنوز هم درد زیادی داشتم.

وی ادامه داد: بعد از 10 جلسه طب سوزنی دردهایم خوب شد و یکی از پاها که آتروفی شده بود، به سایز تقریبا طبیعی رسید و داروها قطع شد، حتی مصرف ترامادول نیز ترک داده شد.

وی اظهار کرد: بعد از اتمام، جلسات یک ماهه گذاشته شد واکنون بعد از یک سال از گذشت درمان اولیه من هیچ دردی ندارم و سایز هر دو اندام تحتانی نیز برابر است.

 

بهترین راه درمان کمردردهای مزمن استفاده ازطب سوزنی است

 

محمد‌علی پردلیان، پزشک متخصص طب سنتی در گفت وگو با ایسنا گفت: کسی که رگ­‌های او فراخ و آشکار­تر و رنگ بدن او به سرخی ­یا­ سیاهی می­‌خورد و گوشت فراوان و ماهیچه قوی داشته باشد، می­‌تواند طب سنتی­‌ کند.

وی افزود: در سال­‌های جوانی و میانسالی و کسانی که شیرینی بیشتر می­‌خورند و جوش و کورک در بدن دارند،

می­‌توانند درمان کنند، اما کودک تا 14 سالگی به خاطر گرمی و تری اندام­‌ها نمی­‌تواند این کار را انجام دهد.

پردلیان بیان کرد: یکی از روش­‌ها در طب سنتی، خونگیری است که این عمل باعث دفع بسیاری از سموم بدن به خصوص در مواقع غلبه سودا شده و مواد زائدی که در خون رسوب و افزایش پیدا می­‌کند را نیز دفع خواهد کرد.

این پزشک متخصص طب سنتی افزود: کاربردهای مهم فصد شامل کمردرد سیاتیکی، همورویید، پاکسازی طبایع غالب و بیماری‌های گوارشی می­‌شود.

پردلیان در خصوص اینکه فصد در واقع همان رگ زدن است، یادآورشد: این درد با دراز کشیدن به حالت طاق باز بهتر و با ایستادن، نشستن یا سرفه که منجر به افزایش فشار داخل کانال نخاعی می­‌شوند، افزایش می‌یابد و باید توسط افراد ماهر و متخصص درمان شود.

چهارشنبه     27/06/92   10:03

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.