نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی ترمیم‌گر قلب در راهند

نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی ترمیم‌گر قلب در راهند

محققان دپارتمان علم مواد، مهندسی و شیمی دانشگاه ایلینویز نشان داده‌اند که روکش کردن دستگاههای الکترونیکی با قابلیت ارتقای سلامت و عملکرد انسان بر روی بافتها می‌تواند در دستیابی به حرکت طبیعی بدون محدودیت مکانیکی کمک می‌کند.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پژوهش جدید دانشمندان که در مورد مواد جدید برای نسل جدیدی از دستگاههای الکترونیکی با نوید تحول مراقبت بهداشتی در جهان آینده است، در نشست انجمن شیمی آمریکا ارائه شده است.

 

به گفته محققان، مواد، طراحیهای مکانیکی و سیستمهای تولید اکنون برای سیستمهای الکترونیکی با قابلیت دستیابی به ضریب الاستیکی موثر و سختی خمشی منطبق با سطح بیشتر اندام بدن از جمله پوست، قلب و مغز در دسترس هستند.

 

این محققان اظهار کردند که روکش کردن این دستگاهها بر روی بافتها می‌تواند به تماس منسجم و چسبندگی کافی مبتنی بر تعاملات واندروالسی منجر شود، به شیوه‌ای که بتواند خود را با حرکات طبیعی بدون محدودیتهای مکانیکی وفق دهد.

 

در این نشست، محققان به نمایش جنبه‌های کلیدی این نوع فناوری با تاکید بر مواد، روشهای تولید نرم لیتوگرافی و چندیدن نمونه از حالتهای بالینی استفاده‌شده پرداختند.

پنجشنبه   28//06/92   10:38

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.