وظیفه‌مان درباره کاهش قیمت داروها را انجام دادیم/بیمه‌ها به تعهداتشان عمل کنند

وظیفه‌مان درباره کاهش قیمت داروها را انجام دادیم/بیمه‌ها به تعهداتشان عمل کنند

وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت وظیفه‌اش درباره کاهش قیمت داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج را انجام داده، ابراز امیدواری کرد که بیمه‌ها نیز به تعهداتشان عمل کنند.

 

به گزارش خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بازگشت قیمت داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج به نرخ سال 91 از امروز، گفت: در این زمینه وزارت بهداشت وظیفه‌اش را انجام داده‌ است. امیدواریم بیمه‌ها نیز به تعهداتشان عمل کنند.

 

وی در این باره افزود: البته ممکن است امور مربوط به سامانه‌های نصب شده و همچنین هماهنگ شدن داروخانه‌ها با بیمه‌ها یکی - دو هفته‌ای زمان ببرد. اما در مجموع وزارت بهداشت وظیفه‌اش را انجام داده و اکنون باید بیمه‌ها به تعهداتشان عمل کنند.

 

وزیر بهداشت همچنین درباره اصلاحیه بودجه که پیش از این از سوی دولت انجام شده و تغییرات اعمال شده در بودجه وزارت بهداشت، گفت: امیدواریم مجلس کمک کند و تغییراتی ایجاد شود که قانون رعایت شود. اگر آنچه که مصوبه قانون است در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، رقم قابل توجهی خواهد بود. ما نیز همان سهمی را می‌خواهیم که قانون حکم کرده است.

 

قاضی‌زاده هاشمی در این باره گفت: رقم بودجه‌ای که دولت گذشته به مجلس ارائه کرده بود، واقعی نبود. همچنین با گذشت شش ماه از سال، کمتر از 20 درصد اعتبارات ستادی به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

سه شنبه   02/07/92    8:40

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.