۱۰۰ میلیون بیمار مبتلا به زوال عقل تا سال ۲۰۳۰

۱۰۰ میلیون بیمار مبتلا به زوال عقل تا سال ۲۰۳۰

رییس کنگره جهانی متخصصان اعصاب در مراسم افتتاحیه یک کنفرانس مطبوعاتی در وین اظهار داشت: بیماری‌های مغز و اعصاب و مشکلات ناشی از این بیماری‌ها، بار سنگینی را بر دوش افراد مبتلا، خانواده‌های آنها و جوامع تحمیل می‌کنند و این اختلالات هر سال نیز تعداد قابل توجهی قربانی می‌گیرند.

 

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ادوارد آئوف»، رییس کنگره جهانی متخصصان اعصاب در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: بین 4.5 تا 11 درصد از کل بار ناشی از بیماری‌ها بر جامعه انسانی مربوط به بیماری‌های اعصاب است. همچنین از هر 100 مورد مرگ و میر 12 مورد ناشی از بیماری‌های اعصاب است.

 

«ورنر پوئو»، رییس کلینیک نورولوژی در دانشگاه پزشکی «اینسبروک» در اتریش نیز در این رابطه خاطر نشان ساخت: حدود 30 درصد از کل بیماری‌ها را امراض مغزی تشکیل می‌دهند.

 

وی افزود: همچنین در سال 2010 میلادی 35.6 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری زوال عقل مبتلا شدند و پیش‌بینی می‌شود که تعداد مبتلایان به این اختلال تا سال 2030 میلادی تا 100 میلیون نفر افزایش یابد.

 

همچنین احتمال می‌رود که تعداد مبتلایان به دیگر بیماری‌های مغز و اعصاب از قبیل پارکینسون در این بازه زمانی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

 

ورنر پوئو افزود: مشکلی که در مورد بیماری‌های مغز و اعصاب وجود دارد این است که تشخیص بیماری به موقع انجام نمی‌شود و اغلب با شروع علائم آن تشخیص داده نمی‌شود.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، کنگره جهانی پزشکان اعصاب با حضور 8000 متخصص از 127 کشور جهان برگزار شده و تا روز پنجشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

چهارشنبه   03/07/92    11:19

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.