ساخت دستگاه چارت اندازه‌گیری حدت بینایی در کشور

ساخت دستگاه چارت اندازه‌گیری حدت بینایی در کشور

پژوهشگران دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت دستگاه چارت اندازه گیری حدت بینایی شدند.

 

به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا، دکتر عباس عظیمی خراسانی، استاد و رئیس دانشکده پیراپزشکی مشهد اظهار کرد: این دستگاه قابلیت انجام تستهای رنگی کودکان، کور رنگی، انواع کور رنگی، اندازه گیری عیوب انکساری، تست دو دید، اندازه گیری انحرافات چشم، چارت بینایی، چارت کم بینایی، تست ارزیابی فوریای افقی و عمودی را داراست.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه استفاده از دستگاه نرم افزاری برای تمامی گروه‌های چشم پزشک و اپتومتریستها قابل استفاده است، خاطرنشان کرد:‌ فراگیری آسان استفاده از دستگاه، قابل حمل بودن آن، قیمت کم و مناسب نسبت به نمونه‌های خارجی، افزایش قابلیت استفاده بیشتر از این دستگاه نسبت به نمونه‌های خارجی و قابلیت تولید آن از جمله مزایای این دستگاه به شمار می‌رود.

 

عظیمی تصریح کرد:‌ با بهره گیری از این سیستم به طور کامل می‌توان به تمام عیوب دید بیمار دست پیدا کرد و برای بیمار، بهترین روش درمانی و عینک مورد نیاز را تجویز کرد.

 

رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: این دستگاه نرم افزاری در مدت شش ماه و با هزینه‌ای بالغ بر 15 میلیون ریال طراحی و ساخته شده است.

 

این دستگاه توسط چهار تن از اعضای هیات علمی دانشکده پیراپزشکی مشهد از جمله دکتر عباس عظیمی خراسانی، دکتر علی میرزا جانی، دکتر سید سعید میرطیبی و بهروز مالکی به شماره 79361 به ثبت اختراع رسیده است.

دوشنبه     08/07/92    9:41

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.