هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم است

سلامانه :تهران بزرگ - مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: با وجود کاهش میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون، هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم است.

ˈحشمت الله بسطامیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران برمیزان غلظت کلیه آلاینده ها به غیر ازآلاینده منواکسیدکربن نسبت به روز گذشته کاسته شده ولی این کاهش باعث رفع شرایط ناسالم هوا نشده است.

وی با اشاره به بررسی شاخص کیفیت هوای شهر تهران به مدت 24 ساعت گذشته تا 12 ظهر امروز، اعلام کرد: میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتراز ده میکرون و ­ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم می باشد. 

شاخص کیفیت امروز هوای تهران 131 می باشد که 31 واحد از حد استاندارد بیشتر و نسبت به روز گذشته دو واحد به آلودگی آن افزوده شده است . 

وی افزود: شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون، به مقدار 113 رسیده است که نسبت به دیروز 19 واحد کاهش داشته است. 

مسوول روابط عمومی و امور بین الملل مرکز کنترل کیفیت هوا در مورد پایین ترین و بالاترین نقطه از نظر آلودگی در سطح استان تهران اعلام کرد: براساس اطلاعات رسیده شهرری با شاخص 183 بالاترین و گلبرگ از منطقه 8 تهران با شاخص 67 پایین ترین میزان آلودگی هوا را در استان دارا بوده اند. 

وی افزود: با توجه به شرایط ناسالم هوا برای گروه های حساس ، به افراد مبتلا به بیماری‎های قلبی و ریوی ، سالمندان و کودکان توصیه می شود از فعالیت های طولانی مدت و غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان تهران نیز در مورد وضعیت هوای تهران گفت: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره های هواشناسی از بعد از ظهر امروز یک سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و در اواخر وقت سبب افزایش ابر در ارتفاعات استان تهران می شود. روز پنج شنبه این سامانه سبب بارش پراکنده در ارتفاعات استان تهران می شود.. 

ˈمحمدعلی عزیزاقلیˈ درمورد پیش بینی هوای استان تهران طی 48 ساعت آینده از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه اظهارکرد: آسمان تهران امروز صاف و اواخر وقت در ارتفاعات با افزایش ابر خواهد بود و گاهی وزش باد را خواهیم داشت. 

وی افزود: دوم آبان ماه آسمان کمی ابری توام با وزش باد و در ارتفاعات با افزایش ابر و بارش های پراکنده خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران در مورد پیش بینی بیشینه و کمینه دمای امروز تهران گفت: دمای امروز با بیشینه 22 درجه سانتی گراد و امشب با کمینه 11 درجه سانتی گراد پیش بینی شده است. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.