نشستن طولانی مدت و افزایش خطر ابتلا به پولیپ روده بزرگ در مردان!

سلامانه : مردانی که بیش از اندازه می‌نشینند، در معرض خطر پولیپ روده قرار دارند؛ حتی اگر این افراد در طول نشستن وقفه ایجاد کنند و فعالیت‌های تفریحی مانند پیاده روی و دویدن نرم داشته باشند و یا گلف بازی کنند.

به گزارش ایسنا ، محققان امریکایی میزان فعالیت 1700 مرد و زن را مورد بررسی قرار دادند. آنان دریافتند سبک زندگی مردان آرام‌تر آنان را در معرض خطر بیشتر پولیپ‌های پیش سرطانی قرار می‌دهد.

مردانی که 11 ساعت یا بیشتر در طول روز نشسته بسر می‌برند، مانند زمان نوشتن و یا خواندن، 45 درصد بیشتر از افرادی که 7 ساعت و یا کمتر می‌نشینند در معرض خطر هستند.

محققان بر اساس یافته‌های تحقیقی انجام شده اعلام کردند: این مورد نشان می‌دهد که عدم فعالیت، عامل خطر پولیپ‌های غیرسرطانی و تومورهای خوش خیم روده بزرگ است که می‌تواند منجر به سرطان کولورکتال شود.

بر اساس این گزارش، عود کردن پولیپ در مردان شایع‌تر از زنان است؛ بخصوص افرادی که فعالیت کمتری دارند.

این تحقیق توسط موسسه ملی بهداشت و موسسه ملی سرطان ایالات متحده انجام شده و در کنفرانس پیشگیری از سرطان ارائه شده است.

کریستین ساردو مولمنتی، سرپرست این تحقیق و متخصص اپیدمیولوژی از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کلمبیا اظهار کرد: بی تحرکی از عوامل خطر سلامتی است. حتی در میان افرادی که فعالیت جسمانی روزانه دارند، زمان نشستن طولانی مدت مرتبط با مرگ زودرس و ناخوشی است.

اگر چه این تحقیق ارتباط بین بی‌تحرکی و افزایش خطر پولیپ روده را بیان می‌کند، اما رابطه علت و معلولی را ثابت نمی‌کند. هیچ ارتباط حفاظتی بین فعالیت بیشتر و خطر کاهش سرطان روده بزرگ وجود ندارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.