التهاب عنبیه چیست؟

التهاب عنبیه چیست؟

كیوان كارگر متخصص چشم در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: التهاب عنبیه عبارت است از التهاب بافتهایی كه عنبیه چشم را می سازند و گاهی این بیماری با چشم صورتی (التهاب ملتحمه) اشتباه گرفته می شود.
وی در مورد علائم شایع التهاب عنبیه عنوان كرد: التهاب عنبیه با شروع ناگهانی، درد شدید چشم، حساسیت ، درد چشم، دیده شدن نقاط شناور در میدان دید، تاری دید است و علل شایع عفونت چشم كه از یك قسمت دیگر بدن ناشی می شود براثر عواملی مانند، توكسوپلاسمور، هیستوپلاسمور، سفلیس، ساركوئیلا و وجود ویروس ها بوجود می آید.
وی همچنین عوامل افزایش دهنده ی التهاب عنبیه را این گونه بیان كرد: التهاب شایع مفاصل (ارتریت روماتوپید) كولیت اولسرو، عفونت ویروسی، باكتری های قارچی یا انگلی و یا سایر بیماری های چشمی دانست و عواقب ناشی از بیماری التهاب عنبیه شامل، آب مروارید، آب سیاه، از دست دادن نسبی یا كامل بینایی است.
وی در پایان تاكید كرد: برای بهبود كامل این عارضه ها بهتر است از عینك تیره استفاده شود و هر گونه بیماری زمینه ساز التهاب عنبیه را درمان كرد، استفاده از داروها، قطره های (گشاد كننده مردمك) كه موجب پیشگیری از تشكیل بافت جوشكاهی می شوند، مصرف داروهای كورتیرونی خوراكی با قطره های چشمی كورتیرونی برای كاهش التهاب عنبیه ضروری است و همچنین استراحت كردن به مدت دو هفته می تواند نقش مهمی در درمان التهاب عنبیه داشته باشد

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.