سیگاری‌ها بخوانند

سلامانه : همیشه سیگار کشیدن منع می‌شود ولی شاید هنور افراد بسیاری، این توصیه‌ها بر روی آنان تاثیر نگذاشته باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود دقایقی کوتاه ۵ توصیه که نشان دهنده عواقب سیگار کشیدن است را مطالعه کنند.
 
به گزارش تسنیم، همیشه سیگار کشیدن منع می‌شود ولی شاید هنور افراد بسیاری، این توصیه‌ها بر روی آنان تاثیر نگذاشته باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود دقایقی کوتاه 5 توصیه که نشان دهنده عواقب سیگار کشیدن است را مطالعه کنند.


1.بیماری قلبی
بیماری های عرق کرونر قلب علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا و علت اصلی مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار است. مواد سمی درون سیگار باعث می‌شود که پلاک‌هایی درون شریان‌ها شکل گیرد که منجر به آترواسکلروز و سختی شریان‌های بدن می‌شود. سیگار کشیدن باعث ایجاد فشار روی قلب می‌شود.


2.سکته مغزی
با توجه به گروه بهداشت و خدمات انسانی، سکته سومین عامل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا و باعث کشته شدن بیش از 150 هزار نفر در هر سال است. برای افراد سیگاری خطر ابتلا به سکته مغزی 1.2 تا 2 برابر افراد غیر سیگاری است.
3.سرطان ریه
به گفته انجمن سرطان آمریکا تنها در ایالات متحده 213.380  هزار مورد سرطان ریه گزارش شده است که 160.390 هزار مورد منجر به مرگ در سال 2007 شده است.
سرطان ریه علت اصلی مرگ ناشی از سرطان در مردان و زنان است و این نوع سرطان با پیشگیری از سیگار و تنباکو قابل پیشگیری است.


4.برونشیت مزمن و آمفیزم
استفاده از توتون و تنباکو موجب ابتلا به برونشیت مزمن و آمفیزم می‌شود، بنابراین ترک سیگار بهترین روش برای توقف آسیب بیشتر شناخته شده است. بنا به گزارش سازمان‌های بهداشتی در آمریکا 10 میلیون نفر مبتلا شناسایی شدند و 14 میلیون نفر دیگر تخمین زده می‌شود که مبتلا هستند ولی هنوز شناسایی نشدند. آسیب سیگار چهارمین علت مرگ و میر در سال 2000 بوده است و پیش بینی می‌شود تا سال 2020 جایگاه سوم مرگ و میر را از آن خود کند.


5.سرطان دهان
در گروه خاصی از سرطان‌ها ،‌سرطان دهان و سر و گردن وجود دارد. تخمین زده می‌شود که بین 70 الی 80 درصد تمام موارد ابتلا به OHNC به دلیل مصرف الکل و دخانیات است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.