توزیع کتب‌ آموزشی پیشگیری از اعتیاد در سالن‌های آرایشی و ورزشی

سلامانه :مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت بهداشت نسبت به عرضه موادی تحت عنوان مواد بدنسازی و لاغری در باشگاه‌های ورزشی و آرایشگاه‌ها جهت تقویت قوای جسمی و بدنسازی در مردان و همچنین لاغری، جوانسازی و شادابی پوست در زنان هشدار داد و گفت: خطر بروز علایم مصرف مواد محرک در افراد استفاده کننده این مواد وجود دارد.

دکتر احمد حاجبی در گفت‌وگو با ایسنا ، در توضیح اقدامات انجام شده در راستای آگاهی بخشی به جمعیت استفاده کننده از این مواد، ادامه داد: در این راستا سال گذشته طرح آزمایشی را در سالن‌های ورزشی و آرایشی انجام دادیم که نتایج خوبی به دنبال داشت؛ به این ترتیب که بسته‌های آموزشی را به این سالن‌ها وارد کردیم.

وی در این باره افزود: نگاه ما آن است که با افزایش آگاهی و اصلاح نگرش افراد با این پدیده برخورد کنیم به همین دلیل هم اقدامات‌مان را از خود سالن‌های ورزشی و آرایشی شروع کردیم؛ چراکه ممکن است کسانی که در این سالن‌ها خدمت ارایه می‌کنند نیز خود به این مساله واقف نباشند و حتای گاهی ناآگاهانه به این مساله دامن می‌زدند.

ورود کتاب‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد به سالن‌های آرایشی و ورزشی
حاجبی با بیان اینکه دو کتاب آموزشی جهت ارایه و توزیع در سالن‌های آرایشی و بدنسازی تهیه شده است، در عین حال گفت: هرچند آمار دقیقی نداریم اما شواهد حاکی از آن است که تعداد زیادی از سالن‌های آرایشی در کشور فاقد پروانه رسمی هستند که قاعدتا از تیررس سیستم‌های نظارتی صنفی خود خارج هستند. برآورد ما آن است که بیشتر مشکلات هم احتمالا در مراکزی اتفاق می‌افتد که فاقد پروانه رسمی ارایه خدمت هستند.

وی در این باره افزود: انجام اقدامات مداخله‌جویانه و پیشگیرانه در چنین مراکزی حداقل در حوزه کاری دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت بهداشت نیست. لازم است در این زمینه به صورت جدی مداخله شود در غیر این صورت تمام اقدامات وزارت بهداشت به مثابه همان اصطلاح آب در هاون کوبیدن خواهد بود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.