درمان جدید برای سرطان معده کشف شد

درمان جدید برای سرطان معده کشف شد

سلامانه: تحقیقات جدید بیانگر این است که تزریق بوتاکس برای درمان سرطان معده مفید و موثر است .این جوان کننده پوست و ضد چین و چروک با متوقف کردن سیگنال های عصبی که باعث تحریک سلول های بنیادی سرطانی می شود، رشد تومورها را کم می کند.

به گزارش سلامانه به نقل از دیلی میل، در آزمایش هایی که بر روی موش ها انجام شد، مشخص شد بوتاکس که از سم باکتری بوتولیسم ساخته شده است برای درمان سرطان معده بسیار موثر است. محققان در این راستا اظهار داشتند، تزریق بوتاکس می تواند یک شیوه درمانی جدید برای سرطان معده باشد.


در حقیقت انجام دادن بوتاکس اثر" واگوتومی" -عمل جراحی قطع عصب واگ (واگوس) که جهت کاهش ترشح اسید معده انجام می‌شود- را منعکس می کند.دانشمندان پس از مشاهده طولانی در انسانها و موش های سرطانی متوجه شدند در داخل و اطراف سلول های سرطانی رشته های عصبی وجود دارد.همچنین آنها با تمرکز بر روی سرطان معده به درک بیشتری از نقش اعصاب در شروع و رشد سرطان رسیدند و دریافتند که متوقف کردن سیگنالهای عصبی، سلول های سرطانی را آسیب پذیرتر می کند.


بوتاکس از آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی توسط سلول های عصبی جلوگیری می کند. انتقال دهنده‌ ی عصبی برای تبادل اطلاعات بین سلولهای عصبی (‌ نورون ) از هر سلول در سیناپس ( محلی بین دو سلول عصبی ) تزریق می شود و نورون بعدی با گیرنده های خود آن را جذب می کند .با تزریق بوتاکس عضلات صورت به طور موقت فلج و چین و چروک از بیم می رود.


محققان بر این باورند که تزریق بوتاکس یک درمان خوب برای سرطان معده است که سلول های بنیادی را مورد هدف قرار می دهد و از طریق گاستروسکوپی قابل انجام شدن است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.