کنگره انجمن چشم پزشکی ایران برگزار می‌شود

سلامانه :بیست و چهارمین کنگره انجمن چشم پزشکی ایران۱۰ تا ۱۳ آذر ماه سال جاری در محل مرکز همایش‌های رازی خبر داد.

به گزارش ایسنا - دکتر مسعود ناصری‌پور، دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی با بیان اینکه با حضور متخصصان و فوق تخصص‌های چشم پزشکی کنگره امسال را با کیفیت محتوایی بالا‌تر برگزار خواهیم کرد، هدف از برگزاری این کنگره بین‌المللی را افزایش سطح دانش و بروز رسانی اطلاعات جامعه پزشکی دانست.

وی افزود: ارائه دستاوردهای جدید یک سال گذشته و آخرین تحقیقاتی که در مراکز آموزشی و درمانی دولتی و خصوصی در طول یک سال اخیر انجام شده از دیگر اهداف برپایی چنین کنگره‌ای است.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی با بیان اینکه با برپایی این کنگره محیط جامع و مناسبی برای تبادل اطلاعات و همفکری چشم پزشکان در زمینه بیماری‌های مختلف چشم فراهم می‌شود، گفت:« ارتباط با جامعه بین‌المللی چشم پزشکی از طریق دعوت مهمانان خارجی و برگزاری سمپوزیوم و کارگاه‌های مفید فایده یکی دیگر از دستاوردهای برگزاری بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران است.

ناصری‌پور محورهای این کنگره را نیز برشمرد و عنوان کرد: در طول این سه روز سعی می‌شود تمام مباحث چشم پزشکی مطرح شود. با این حال بر روی پنج محور اصلی شامل بیماری‌های قرنیه، عیوب انکساری چشم و جراحی آب مروارید، بیماری‌های شبکیه و لیزر، انحرافات چشمی، جراحی پلاستیک چشم و گلوکوم بیشتر تمرکز داریم و در این زمینه‌ها تازه‌های مربوط به این رشته تا سال ۲۰۱۴ مطرح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۹ سمپوزیوم و ۳۵ کارگاه در کنگره خواهیم داشت، ابراز کرد: این کنگره به همت انجمن چشم پزشکی ایران و با همکاری گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مشارکت همکاران چشم پزشک داخل و خارج از کشور و با حضور ۲۵ سخنران از کشورهای آمریکا، فرانسه، کویت، ترکیه، سوئیس و سنگاپور برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی برگزاری جشنواره فیلم و عکس مربوط به مباحث چشم پزشکی و طرح مبحث مدیریت در چشم پزشکی را از تفاوت‌های این کنگره با سال‌های گذشته دانست و گفت: جامعه پزشکی همه ساله در راستای کاهش معلولیت‌های چشمی و در ارتقای سطح سلامت چشم و سیستم بینایی و با شعار «حق بینایی برای همه» حرکت می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.