تاری دید، اختلال در تکلم شایع‌ترین علت این سکته

سلامانه : سکته‌های مغزی ممکن است گذرا، خفیف و یا شدید باشد، اما علائمی دارد که فرد می‌تواند با مشاهده آن از خطر جلوگیری کند.

محمدرضا معتمد متخصص مغز و اعصاب در گفتگو. با باشگاه خبرنگاران گفت: سکته مغزی انواع متفاوتی دارد و به همین دلیل علائم آن هم ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. 

وی افزود: سکته‌های مغزی ممکن است گذرا، خفیف و یا شدید و ماندگار باشد که با علائمی همچون بی‌حسی یک اندام یا بی‌حسی یک سمت از بدن، اختلال در تکلم و صحبت کردن شخص، تاری موقتی یک چشم به این صورت که بعد از چند لحظه به حالت عادی بر می‌گردد. 

این متخصص اعصاب اذعان داشت: سکته‌های مغزی در جوانان کمتر دیده می‌شود؛ شاید بی‌حسی اندام در یک فرد جوان به کم خونی‌های گذرا و یا کمبود کلسیم مربوط شود. 

وی در پایان گفت: بیمار پس از مراجعه به پزشک باید کاملا بررسی شود. رگ‌های مغزی وی باید تحت نظر و دقت قرار بگیرند؛ در مواردی وجود یک آزمایش خون الزامی است تا فرد از نظر قند، چربی و فشار خون کنترل شود. عروق مغز و گردن، تیروئید و قلب هم باید مورد بررسی قرار بگیرد. در بعضی از موارد با تشخیص پزشک سی تی اسکن و MRI (ام آر آی) هم می‌تواند به پزشک کمک کند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.