دکتر جنیدی جعفری، عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامانه:

مهارت‌های زبانی داروسازان، لازمه مشاوره موثر به بیمار است

مهارت‌های زبانی داروسازان، لازمه مشاوره موثر به بیمار است

سلامانه: به گفته عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، حرفه داروسازی اشکال مختلفی دارد و شاغلان این حرفه می توانند در مراکز مختلفی از جمله مراکز بالینی، مراکز آموزشی ، مراکز تحقیقاتی و صنایع دارو مشغول به کار شوند. 

دکتر شهاب الدین جنیدی جعفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، اظهار داشت:« مراقبت از بیماران، رفاه و ایمنی آنها محور اصلی فعالیت داروسازان است. وضعیت بیماران باید نخستین نگرانی این قشر باشد. حتی اگر یک داروساز در تماس مستقیم با بیمار نباشد، تصمیم ها یا رفتارش می تواند امر مراقبت یا ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. »


به گفته وی با این حال دانش و مهارت های حرفه‌ای و به روز شده یک داروساز امری اساسی برای انجام فعالیت های مطمئن و موثر است. از این رو یک داروساز باید اطمینان حاصل کند که دانش و مهارتش از استاندارد بالا، به روز و مرتبط با رشته شغلی اش در تمام مراحل زندگی حرفه ای برخوردار باشد. 


دکتر جنیدی با اشاره به این که علاوه بر این بیماران و عموم مردم به شاغلان حرفه داروسازی اعتماد دارند، توضیح داد:«پس باید طوری رفتار شود که توجیه کننده این اعتماد باشد و اعتبار شغلی داروساز را حفظ کند. بنابراین باید رفتاری توام با امانتداری و صداقت داشت تا اعتماد و اطمینان عمومی به حرفه داروسازی حفظ شود.»

 
وی خاطرنشان کرد:«نکته مهم این است که داروسازان نباید از موقعیت حرفه ای خود و از آسیب پذیری دیگران یا نداشتن اطلاعات یا دانش کافی درباره حرفه داروسازی سوء استفاده کنند. ضمنا در انجام وظایف شخصی و حرفه ای تمام استانداردهای پذیرفته شده باید مورد تبعیت قرار گیرند.»

 
دکتر جنیدی گفت:« به داروسازان توصیه می شود دارای مهارت های زبانی لازم برای ایجاد ارتباط و کار موثر باشند. همچنین این قشر باید اطمینان حاصل کنند که میزان مناسب حریم خصوصی در ارائه مشاوره به بیمار را رعایت کنند. »

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.