عواملی که ستون فقرات شما را کج و کوله می‌کند

سلامانه : انحراف، قوز، ساییدگی و آرتروز در بزرگسالی از عواملی است که فرد را دچار درد در ناحیه ستون فقرات می‌کند.

سید مرتضی کاظمی رییس مرکز تحقیقات ارتوپدی و دانشیار ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شهید  بهشتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص علت دردهای ستون فقرات اظهار داشت: دردهای ستون فقرات معمولا به چندین عامل بستگی دارد، به طور کلی از بیماری‌های مادرزادی گرفته تا کج شدن مهره و یا قوز کردن  را می‌تواند اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: ممکن است در دوره کودکی یا نوجوانی به دلیل انحرافی که مهره پیدا می‌کند فرد در ناحیه ستون فقرات دچار درد شود.

این متخصص به عوامل دیگر اشاره کرد و گفت: عفونت و تومور دو عاملی هستند که چنانچه در دوران کودکی بروز کند و به مدت یک ماه درد به صورت مستمر  ادامه داشته باشد باید به پزشک مراجعه کرده و بررسی شود.

وی اذعان داشت: به مراتب با افزایش سن فرد تحت تاثیر بیماری‌های اکتسابی مثل سرخوردگی مهره‌ها در یکدیگر مجموعا باعث درد در ستون مهره‌ها می‌شود.

کاظمی ادامه داد: همچنین عواملی مثل دیسک کمر نیز در هنگام انجام کار سنگین بیرون زده و فرد را دچار درد می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات ارتوپدی با بیان اینکه درد مهره در بزرگسالی بسیار شایع است، افزود: انحراف، قوز، ساییدگی و آرتروز فرد را مستعد درد در ناحیه ستون فقرات می‌کند.

وی در پایان گفت: منابع غیر از ستون مهره‌ای مشکلاتی است که فرد در لگن و اندام دارد مثل کسانی که دچار کوتاهی و یا بلندی پا هستند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.