لیزر بهترین شیوه درمان واریس

سلامانه :  نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد: بهترین گزینه برای درمان عارضه واریس لیزر درمانی است.

به گزارش ایسنا، متخصصان انگلیسی در بررسی خود به مطالعه روی 798 بیمار مبتلا به عارضه واریس پرداخته که بین سال‌های 2008 تا 2012 برای برطرف کردن این مشکل به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت سه شیوه درمانی بستن رگ با لیزر، تزریق دارو داخل رگ یا برداشتن رگ از طریق عمل جراحی قرار گرفته بودند.

این متخصصان انگلیسی پس از گذشت شش ماه نتایج این سه روش را با یکدیگر مقایسه و تاثیر آن را روی کیفیت زندگی بیماران بررسی کردند.

دکتر «جولی بریتندن» محقق ارشد این مطالعه گفت: یافته‌های بدست آمده حاکی از آن بود لیزر درمانی گزینه ترجیحی درمانی برای درمان واریس است. همچنین ما دریافتیم تمامی این سه روش علائم همراه با عارضه واریس را کاهش می دهند اما در روش درمانی لیزر مشکلات پس از اتمام دوره درمانی کمتر است.

واریس رگ های خونی هستند که متورم شده اند و کار نکردن صحیح دریچه های موجود در رگ‌ها باعث بروز این اختلال می شود. در مبتلایان به این بیماری، خون به دلیل انقباض ماهیچه های ساق در پا و از طریق رگ ها به قلب باز می گردد. به طور طبیعی، دریچه های موجود در این رگ ها مانع از آن می شوند تا خون به سمت عقب و در جهت پایین و به سمت پا سرازیر شود.

به گفته پزشکان مبتلایان به واریس اغلب از درد و ناراحتی رنج می برند. همچنین این بیماری موجب می‌شود زانوها متورم شود و رنگ پوست تغییر کند. زنان و مردان به این بیماری مبتلا می شوند هر چند بروز آن در زنان باردار، افراد مسن و مبتلا به اضافه وزن بیشتر دیده می شود.

به گزارش لایو ساینس، افراد نمی توانند از بروز واریس در رگ های خود جلوگیری کنند هر چند می توان با رعایت نکاتی از جمله خودداری از نشستن و ایستادن های طولانی مدت و خودداری از پا روی پا انداختن هنگام نشستن این عارضه را به تاخیر انداخت.


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.