ورزش خطر سرطان سینه در زنان یائسه را سریعا كم می‌كند

سلامانه :  زنان پا به سن گذاشته ای كه ورزش می كنند، خطر ابتلا به سرطان سینه را در خودشان كم می كنند؛ و هیچ وقت هم برای ورزش كردن دیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، یك تحقیق نشان داده حدود 30 دقیقه پیاده روی در طول روز، ‌خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان بالای 50 سال را كاهش می دهد. نكته مهم اینجا است كه این كاهش خطر فقط در زنانی رخ می دهد كه در 4 سال گذشته ورزش كرده اند. ورزش كردن در جوانی یا قبل از 4 سال، تاثیری در این فرآیند ندارد.


محققان فرانسوی پرسشنامه هایی را كه توسط 59 هزار و 308 زن بعد از دوره یائسگی پر شده بود،‌ بررسی كردند و به این نتیجه رسیدند.


اگنس فورنیه، محقق انستیتو گوستاو روسی كه سرپرست این پژوهش بود، گفت:«متوجه شدیم كه فعالیت ورزشی تفننی، ‌حتی وقتی شدت آن متوسط باشد، به سرعت روی خطر ابتلا به سرطان سینه اثر می گذارد. وقتی هم كه فعالیت متوقف می شد، ‌این كاهش خطر متوقف می شد. بنابریان، ‌زنان یائسه ای كه ورزش می كند، باید تشویق به ادامه آن شوند و كسانی هم كه ورزش نمی كنند، باید تشویق شوند تا ورزش را شروع كنند چون خطر ابتلا به سرطان سینه احتمالا به سرعت كاهش می یابد.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.