مبارزه مجلس انگلیس با نوشیدن الكل

مبارزه مجلس انگلیس با نوشیدن الكل

سلامانه : نماینده های مجلس انگلیس می گویند، باید روی بطری های شراب در این كشور،‌ علایم هشدار دهنده ای مثل چیزی كه روی پاكت های سیگار چاپ می شود،‌ نقش ببندد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، گروهی از نماینده های مجلس در انگلیس معتقدند، مردم این كشور درك درستی از مشكلاتی كه با خوردن الكل به وجود می آید، ندارند. نوشیدن الكل می تواند بیماری هایی مثل سرطان،‌عارضه های قلبی و كبدی در انسان ایجاد كند. 


آنها در پی چسباندن برچسب هایی روی شیشه نوشابه های الكلی هستند كه رویش هشدارهایی مثل «الكل می كشد» ‌نوشته شده باشد و به این ترتیب، ‌همان راهی كه درباره سیگار طی شده، در مورد الكل هم پیموده شود.


هم چنین نوشتن میزان كالری موجود در هر شیشه هم از نظر آنها مهم است. برای نمونه، زنان شاغل در انگلیس كه آمار نوشیدن الكل در آنها در سال های اخیر افزایش یافته، اگر بفهمند یك بطری شراب حدود 700 كالری دارد، شاید خودشان را بیش تر كنترل كنند.


سایت دیلی میل نوشته،‌ قرار است دولت انگلیس از مردم این كشور بخواهد، 2 روز پشت سر هم الكل ننوشند چون نوشیدن هر روزه آن، خطر ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهد.     

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.